Messi’ye adadan çılgın teklif

Trabzonspor Mersin İdmanyurdu’na patladı 5 – 1

Tolgay Arslan’da son durum!

Mersin’de Hıdırellez coşkusu

Hülya Koçyiğit: ‘Herkes dinine diline kültürüne saygılı olsun’

Gündem 18 Mayıs 2015
410

Mardin’e gelen sanatçı Hülya Koçyiğit, “Ben istiyorum ki, bir an önce barış olsun, huzur olsun. Herkes tekrar barış içinde kol kola gülüp eğlensin. Herkes dinine, diline kültürüne saygılı olsun” diye konuştu.

BEN BEŞİKTAŞLIYIM

Sanatçı Hülya Koçyiğit, sosyal sorumluluk projesi olan ‘Bir Mühendisin Penceresinden Aşk’ adlı oyunu izlemek ve destek vermek için Mardin’e geldi. Süryanilerin tarihi Deyrulzafaran Manastırı’nı ziyaret eden Koçyiğit, Başrahip Gabriyel Akkurt’tan manastır ile ilgili bilgi aldı. Manastırda mum yakıp dilek dileyen Koçyiğit’e bir gazetecinin, “Fenerbahçe şampiyonluğu için dilek dileyin” demesi üstüne Koçyiğit, “Ben Beşiktaşlıyım. Beşiktaş şampiyon olsun istiyorum. Barış, huzur ve sağlık dileğinde bulundum” dedi.

İÇİMİ ACITIYOR

Gazetecilerin ülkede son devirlerde kutuplaşmalar yaşandığı sorusu üstüne Koçyiğit, “Mardin’e bir sosyal sorumluluk projesi olan ‘Bir Mühendisin Penceresinden Aşk’ oyununu izlemeye ve destek vermeye geldim. İstanbul sahnelenen oyundan elde edilen gelir lösemili çocuklara dönük kullanıldı. Mardin’de elde edilecek gelir de bir engelli çocuğun eğitimi için kullanılacak. Sosyal sorumluluk projelerini her zaman destekliyorum. Bu oyunun tüm bölgelerde sahneye konulmasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu kutuplaşma devirleri ayrılık devirleri tabi ki beni duygu olarak içimi acıtıyor. Çünkü biz binlerce yıldır, bin yıldır buralardayız. Birbirimize hep saygılı olduk. Hep sevgi içinde olduk. Hep beraber hareket ettik. Ama son zamanlarda evet bu benim içimi acıtıyor. Kalbimi acıtıyor. Ben istiyorum ki bir an önce barış olsun, huzur olsun. Herkes tekrar barış içinde kol kola gülüp eğlensin. Herkes dinine, diline kültürüne saygılı olsun. Benim isteğim budur” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: