İlker Ayrık ‘Yapışık Kardeşler’ için Bakü’de

Kur’an-ı Kerim’e parlementoda hakaret !

Telefondan internete girenler müjde

Tokatspor Ankaragücü maçında kavga şoku

HTC’den sporculara özel bileklik

Teknoloji 10 Mart 2015
372

Akıllı telefonlarıyla ünlü HTC şimdide sporculara özel bileklik geliştirdi. HTC Dünya Mobil Kongresinde yeni ürün Grip’i tanıttı. Akıllı saate benzeyen ürün aslında sporcuların ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış özel ve akıllı bir bileklik.

HTC GRİP FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

HTC Grip’i geliştirirken spor ekipmanları üreticisi Under Armour’la beraber iş birliği yaptı. HTC Grip kullanıcıların egzersiz bilgilerini kaydetmek için UA Record sistemi kullanılacak.

Dışı mat siyah, içiyse oldukça renkli olan Grip, ilk bakışta Nike FuelBand 2 ve Microsoft Band’in mutasyonu olduğu düşünülüyor. Yeni cihazda 1.8 inç büyüklüğünde 32 x 160 PMOLED kavisli ekran mevcut. Egzersizlerini takip etmek için beş sensöre sahip olan bileklik tarih, saat, mesaj bildirimleri ve gelen aramalar gibi birçok bilgiyi kullanıcısına anında gösteriyor.

Yeni cihaz HTC Grip, sporla ilgili diğer verileri de kayıt altına alabilme yeteneğine sahip. GPS desteği ile birlikte üzerinde eski iPhone modellerinde gördüğümüze benzer küçük bir home tuşu bulunan bileklikte oldukça dayanıklı olarak geliştirildi.

Android 4.3+ ve iOS 7.0+ işletim sistemleri ile çalışan tüm cihazlara Bluetooth ile bağlanabilen akıllı bilekliğin, Windows Phone desteği bulunmuyor.

GPS kapalı halde yaklaşık 2.5 gün şarja gerek duymadan kullanılabilen bileklikte 100 mAh batarya mevcut. Bahar ayından itibaren satışa sunulacak bilekliğe sahip olmanız için 200 dolar ödemeniz gerekecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: