Kazı yapılırken ceset bulundu

35 yıllık spor salonu bakıma girdi

Şehit Uzm.Çvş. Mehmet Ali Bozkurt’un evine ateş düştü

İbrahim Hacıosmanoğlu’nun yüzü gülüyor

Hobisi için atölye açtı

Gündem 29 Haziran 2015
399

Bitlis Ahlat’ta Ali Aşkın Akürek, hobi olarak evinde başlamış olduğu el sanatlarında kendini daha iyi bir seviyeye getirmek için atölye açtığını ifade etti…

Akürek, çevresindeki arkadaşlarının el sanatlarıyla uğraşmalarından oldukça tesirlendiğini ifade etti, açmış olduğu atölyesinde filografi, kalografi, boncuk işlemeciliği, hat sanatı, bakır işlemeciliği ve maket uğraşları olduğunu da ifade ettiği görüldü. El sanatlarıyla uğraşan tanıdıklarının da bu konuda kendisine yardımcı olduğuna değinen Akürek şöyle konuştu: “Daha önceden çevremdeki tanıdıklarımın el sanatlarıyla uğraşmaları oldukça ilgimi çekiyordu. Zamanla evde bu tür el sanatı gerektiren işlerle uğraşmaya başladım. Yaptıkça da daha çok keyif aldım. Şimdide kendimi el sanatlarında geliştirmek için atölye açtım. Atölyeyi de yine benim gibi sanata merakı olan akrabam Ömer Bitici ile beraber açtık. Boş zamanlarımda atölyede çalışma yapıyorum. El sanatlarıyla uğraşmaktan büyük bir keyif almaktayım. Şu anda atölyemde yapmış olduğumuz bazı ürünlerde bulunuyor. Yaklaşık 10 gündür açılan atölyemizi ara ara ziyaret edenler, yapılan ürünleri oldukça beğeniyorlar. Ayrıca taştan Ahlat’a özgü maketler üstünde de çalışıyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde yapacağım açılışla beraber yapmış olduğum tüm eserleri sergileyeceğim” diye konuşarak durumu özetlediği görüldü.

Konuyla ilgili Ömer Faruk Bitici ise, el sanatlarına özel bir ilgi duyduğunu belirterek, eniştesiyle beraber atölyede zaman geçirmekten oldukça mutlu olduğunu açıkladı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: