Şanlıurfa’da yükseliş devam ediyor

Aç kurtlar şehre indi !

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel hastanede

Bugün havalar nasıl ?

Havada, karada ve denizde Çanakkale türküsüne klip

Gündem 17 Mart 2015
373

Geçen yıl, dünyaca ünlü şarkıcı Michael Jackson’ın ‘They don’t care about us’ adlı şarkısına, sanatçının ölümünün 5’inci yıldönümü nedeniyle bağlama, darbuka, kemençe, keman eşliğinde klip hazırlayıp sosyal medyada izlenme rekorları kırmıştı. Bu yıl da Çanakkale türküsü için benzer bir klip yapan grup oldukça ilgi çekeceğe benziyor.

ÇEŞİTLİ ENSTÜRMANLAR KULLANILDI

Sazdan Adam Grubu’nun kurucusu müzisyen Mehmet Ali Ürkmez’in saz ve bağlama kurslarına katılan kursiyerlerle hazırladığı Çanakkale klibi izleyenleri büyüledi. Zonguldak Ereğli, Çanakkale, Bolu, Muğla’nın yanında, Rusya, Çin, Hollanda ve ABD’de çekimleri yapılan, havada, karada ve denizde sahnelerin de yer aldığı klipte bağlama, kemençe, darbuka gibi çeşitli enstrümanlar kullanıldığı gözlendi.

YURT DIŞINDA ÇEKİM YAPTIK

Mehmet Ali Ürkmez’in açıklamaları şöyle: “Havada, karada, denizde ve yurt dışında çeşitli yerlerde çekimlerimizi yaptık. Merhum Mehmet Akif Ersoy’un bir sözü var. ‘Rabbim bu ülkeye bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ diye. O yaşanan zor günleri unutmamamız gerekiyor. Amaç bunu hatırlatmaktı. 7’den 70’e her yaş ve meslek grubundan insan var klipte. Müzisyen olarak hepsi amatör ancak yürek olarak hepsi profesyoneller. Bu projeye hepimiz birlikte baş koyduk. Amacımız farkındalık yaratmaktı. Başardığımızı da düşünüyorum.” dedi.

AMATÖR RUHLA ÇALIKTIK

Havada paraşütte ve su altında yapılan çekimlerde profesyonel yardım almadıklarını, amatör ruhla çalıştıklarını söyleyen Ürkmez’in açıklamaları şöyle devam etti: “Ekipte madencilerimize de yer verdik. Emekçiler. Çünkü Ereğli emeğin başkenti. Çelik ve maden sektörü. Pek çok demir çelik işçisi de var ekibimizde” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: