İşte AK Parti’nin son oy oranı!

‘Senin Türkçen bozuk sana dublaj yapmamız lazım’

KOBİ’ler bayram edecek!

Ayça Şen Başkan da Ethem Sancak tarafından kovuldu!

Hastaneye yetişemeyince çocuğu ambulansta doğurdu!

Sağlık 22 Şubat 2015
576

Yoğun kar yağışı kadını ambulansta doğurmak zorunda bıraktı. Muş merkeze 45 kilometre uzaklıkta bulunan Sarıdal Köyü Bahar Mezrası’nın yolu kar ve tipi nedeniyle 5 günden beri yolu kapalıydı.

AMBULANSTA DOĞURDU

9 aylık hamile Fatma Samurkaş’ın dün sabah doğum sancısı tutunca yolun açılması için Özel İdare ekiplerinden yardım istendi. Mezra yolunu açmaya giden greyder, köy yolunu ulaşıma açtı ancak mezra yolunda tipi ve yoğun kar yağışı nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı. Saat 18.00 sıralarında paletli ambulans Özel İdareye ait TIR’a yüklenerek ve bir normal ambulans hastayı kurtarmak için yola çıktı. Tekerlekli ambulans köye kadar giderken sağlık ekipleri mezraya gidip doğum hastasını alarak dönmek için yola çıktı. Fatma Samurkaş dönüş yolunda 5’inci çocuğunu paletli ambulanstaki ebe ve hemşire tarafından ambulansta doğum yaptı.

BEBEĞE HAVANIN KARLI VE SOĞUK OLMASI NEDENİYLE AYAZ İSMİNİ VERDİLER

Samurkaş çifti, dünyaya gelen erkek bebeğe havanın karlı ve soğuk olması nedeniyle ‘Ayaz’ ismini verdi. Anne, Ayaz bebek ve yakınları paletli ambulansla köye getirildikten sonra diğer hazır bekleyen ambulansa nakledilerek Muş Kadın Doğum Hastanesine sevk edildi. Anne ve Ayaz bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, baba Reşit Samurkaş, sağlık ve özel idare ekiplerine teşekkür etti. Baba Samurkaş, “5’inci çocuğumun kaderi ambulansta dünyaya gelmekmiş” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: