Yurt dışı eğitiminde maliyeti nasıl azaltırız?

Milli maçta yumruk yumruğa kavga

Rekorun adı: C.Ronaldo

Oltayı kurtarayım derken canından oldu!

Hastalara özel teknoloji geliştiriliyor!

Teknoloji 8 Şubat 2015
342

Teknoloji severlerin dört gözle beklediği bu teknolojilerin bu yıl tüketicilere sunulması uzmanlar tarafından bekleniyor. 

GÖRME YETENEĞİNİ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARIYOR

Google ve Novartis, kan şekeri seviyelerini ölçebilecek ve görme yeteneğimizi daha üst seviyelere çıkaracak kontakt lensler üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Akıllı lensler ile hastaların kendi sağlığını kontrol edeceğini söyleyen Novartis CEO’su Joe Jimenez, lenslerin Autofocus özelliği olan kameraların lenslerindeki teknoloji ile aynı olduğunu ve görüşü düzeltmek için kullanılabileceğini de açıkladı. Novartis, prototipi 2015’in ilk aylarına kadar hazırlamayı hedefliyor. 

HASTALIĞI OLANLARA ÖZEL TV

Spectral Edge tarafından geliştirilmeye başlanan ve Eyeteq TV adı verilen teknoloji renk körü olmayan izleyiciler için görüntüyü bozmadan yayının renklerini kare kare değiştiriyor. Eyeteq TV teknolojisi yeşil, amber ve kırmızı renklerini içeren görüntülerde sorun yaşayan insanlara yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış.
 

ÖZEL GÖZLÜK GELİŞTİRİLDİ

Oxford Üniversitesi, akıllı gözlüklerden farklı bir gözlük geliştirdi. Gözlük, cisimlerin uzaklığını belirleyerek, topladığı bilgiyi jiroskop, pusula ve GPS ile senkronize edebiliyor. Görüntüler, OLED ekrana yansıtılıyor ve gözlüğü kullanan kişi cisimleri daha keskin hatlarla görebiliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: