Bu Tarz Benime yeni sunucu ve jüri geliyor!

Fındıkçılar dona karşı böyle önlem aldı

Japon öğrenciyi kaçırıp birkaç hafta boyunca tecavüz ettiler

Adigece seçmeli dersi en çok Kayseri’de talep gördü

Hamsiler Rusya’ya kaçtı, fiyatlar cep yaktı

Gündem 27 Aralık 2014
330

Karadeniz’de bu yıl şimdiye kadar pek de görülmeyen bir olay yaşanıyor. Karadeniz hamsileri hava şartlarından dolayı karşı kıyı olan Rusya taraflarına kaçtı. Karadeniz’de hamsi kalmadı.

FİYATLAR %50 YÜKSELDİ
Hava muhalefeti sebebiyle hamsi sürüleri pek görülmez olunca fiyatlar fırladı. Bandırma Balık Hali’nde hamsinin kilosu 15 TL’den satılmaya başladı. Hamsinin Rusya civarına kaçtığını söyleyen balıkçılar, çinekopa olan ilginin arttığını belirtti. 
Diğer balık çeşitlerinde önemli bir fiyat artışı görülmezken, somon, kalkan ve çinakop balıklarının bolluğu dikkati çekti. Karadeniz’de de hamsi olmadığını söyleyen Bandırmalı balıkçı Metin Çokgezenler, “Hamsi Rusya’ya kaçtı. Denizlerimiz biraz sıcak, hamsi soğuk denizleri sever. Bu yüzden fiyatlar yükseldi. Karadeniz’de yok. Şu anda hamsi sadece Marmara Denizi’nde var. Kasası 180-190 TL arasında ve kilosu da 15 TL’den alıcı buluyor. Pahalı olduğu için rağbet görmüyor. Çinakop da 15 TL olduğu için herkes hamsi yerine çinakop alıyor” dedi.
Yaklaşık bir ay önce bolluk yaşandığı günlerde hamsinin fiyatı 5 TL’ye kadar düşmüştü. Normal boyda olan alabalığın 3 tanesi ise 10 TL’den satılıyor. 
 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: