Kardeş Payı dizisi final yapıyor

Sare Davutoğlu Gaziantep’te kız yurdu açtı

Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz yoğun bakımdan çıktı

Tır aracı biçti! 1 ölü 1 yaralı var

Hamile kadını eski eşi sokak ortasında yumrukladı

Gündem 8 Mayıs 2015
364

Adana’da, 15 yaşında, 15 bin lira başlık parasıyla zorla evlendirilen 26 yaşındaki 7 aylık hamile kadın evlendiği günden beri sürekli şiddet gördüğü için boşanınca eşi tarafından yine sokak ortasında darp edildiği öğrenildi.

ZORLA EVLENDİRİLDİ

Konuyla ilgili alınan bilgiye göre, 26 yaşındaki Ayşe Demir, 11 yıl önce 15 bin lira başlık parasıyla Şanlıurfa beldesinde ailesinin zoruyla Halil Demir (35) ile evlendirildi. Evlendikten akabinde çift Adana’ya taşındı. İddiaya göre, alkolik olan Halil Demir eşini evlendiği ilk günden bugüne içip içip dövmeye başladı. Bu arada Demir çiftinin 3 kız bir erkek çocuğu oldu. Evliliğin üstünden yıllar geçmesine karşın Demir, eşini darp etmeye devam etti.

POLİSE ŞİKAYET ETTİ

Önceleri utandığı için eşinin kendisini dövdüğünü kimseye söylemeyen Ayşe Demir, bir yıl önce polis merkezine giderek şikayetçi olup eşinden boşanmak istediğini dedi. Asayişler ise kocaya işlem yaptı. Demir evden uzaklaştırma alırken Ayşe Demir de boşanma davası açtı. Demir uzaklaştırma kararı olmasına karşın eve gelip Ayşe Demir’i darp etmeye devam etti. Üstelik eve geldiği bir günde Ayşe Demir ile beraber olunca kadın hamile kaldı. Ayşe Demir hamileliğinin 7. ayına geldiğinde mahkeme 3 gün önce çifti boşadığı öğrenildi.

SOKAKTA YUMRUKLADI

Eşi kendini boşayınca çılgına dönen koca yine alkol alarak, Yüreğir beldesine bağlı Dedekorkut mahallesinde eşini aramaya başladı. Halil Demir, 826 Sokakta kızı ile beraber evine doğru giden Ayşe Demir’i sokak ortasında yakaladı. Halil Demir eşine, “Ne oldu beni boşadın rahatladın mı, şimdi huzura kavuştun mu” diye bağırdı. Ayşe Demir de “Evet huzura kavuştum sen bana 11 senede bir gün gün yüzü göstermedin” diye karşılık verdi. Bunun üstüne koca 7 aylık hamile eşini kız çocuğunun yanında darp etti. Koca kadının karnına tekmeyle yüzüne yumrukla vurup kaçtı. Darp edilen Ayşe Demir polisi arayıp, “Boşandığım eşim beni darp etti hamileyim karnım ağrıyor” diye ihbarda bulundu.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Asayiş hemen sağlık görevlilerini aradı. Görevliler kadını ambulans ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Kadının bebeğinin ve kendi sağlık pozisyonunun iyi olduğu bilgisine ulaşıldı. Mağdur kadın, kendisini görüntüleyen basın mensuplarını görünce yüzünü gizledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: