Galatasaraylı taraftarlar Eto’o forması için birbirine giriyor

Türkiye’de rekor işçi kaybı!

Sinem Kobal: ‘Özel hayatla ilgili…’

Paris’te sönük 1 Mayıs kutlaması

Hacıosmanoğlu’ndan olay açıklama

Spor 17 Şubat 2015
358

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu yaptığı basın açıklamasında bomba iddialarda bulundu. Hakem hatalarından dolayı 13 puan kaybettiklerini söyleyen Hacıosmanoğlu Türk futbolundaki adaletsizliğin sona ermesi için her şeyi göze aldıklarını belirtti. 

VİDEO İZLETİLDİ

Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun konuşmasından önce, bu sezon Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nda bordo-mavili kulüp aleyhine yapılan hakem hatalarının yer aldığı bir video izletildi. 

ÖZGECAN ASLAN’I UNUTMADI

Yaklaşık 25 dakikalık videonun ardından kürsüye gelen Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, sözlerine Mersin’de katledilen Özgecan Aslan’a değinerek, “Özgecan’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum, acılarını gönülden paylaşıyoruz. Bu tür ahlak dışı suçların cezaları dünyada bellidir. Bizim ülkemizde de bu tür cezaların ivedilikle uygulanmasını, camiam adına bir insan olarak yetkililerden talep ediyorum.” dedi.

FİLM DEĞİL GERÇEKLER

Hakem hatalarından çok çektiklerini ifade eden Hacıosmanoğlu, ’’Biraz önce izlediğiniz görüntüler senaristler tarafından yazılan ve oynanan bir film değil. Fair-Play diye yola çıktığımız, rahmetli Süleyman Seba’nın sezonunda oynanan maçlarla ilgili görüntüler bunlar. Böyle değerli bir insanın ismini sezona veriyorsanız, o sezonun adil ve adaletli geçmesini sağlamak yetkililerin görevidir. Biz konuşuyoruz, karşılığında ceza alıyoruz. Konuşmalarımız da sevdalısı olduğumuz Trabzonspor’un haklarını koruma adına yaptığımız söylemler. Hataları hep beraber seyrettik. Futbol hatalar oyunu, oynayanlar, yönetenler, yazanlar hata yapıyor. Şayet bu hatalar eşit olursa, forma-renk-camia ayrımı yapılmadan herkese eşit olursa, söyleyecek bir şey yok. O zaman hata denir bunun adına. Ama belli takımlara ayrı olarak uygulanıyorsa, bu hatadan çıkıyor, kasta giriyor. Bizim de bunu dile getirmemiz doğal. Bizim gibi haksızlığa uğrayan takımların kamuoyunda hakkını arama adına tepki göstermesini de yetkililerin normal karşılaması lazım. 16 maçtaki hakem hatalarını gösterdik. Etme imkanımız yok ama hadi 10 tanesini hata olarak kabul edelim diyoruz. Kabul edemeyeceğimiz hatalar var. K.Erciyes maçında ligin daha 1. haftası.. Herkesin tutum, davranış ve verdiği kararlarla ahlaklı olması lazım. Süleyman Seba sezonu başlıyor. 48. dakikada özenerek aldığımız ve çok iş yapacağına inandığımız Deniz Yılmaz kardeşimizin topa vurduktan sonra kaleciyle karşı karşıya kaldığı hareket, golün engellenmesi, verilmeyen kırmızı kart ve penaltı bizi üzmedi. Bu arkadaşımız, ancak bu hafta oynayabildi. İlk yarıyı komple kaçırdı. Yine bir 6. hakem faciası Trabzonspor-Eskişehirspor maçında oluyor. Direkten dönen topu dışarı çıktı diye değerlendirip, Cardozo’nun golünü iptal ediyor. Hakemler aranıyor diyorlar ya maçtan önce. Biz aradık dünya yerinden oynadı. Golü vermeyen hakemin Trabzonlu olduğunu öğrendim. Kendisini aradım, ‘Trabzon, Akçaabatlıyım Başkanım. Tüm ailem orada’ dedi. ‘Bir Trabzonlu olarak orada Trabzon’un nizami gölünü vermediğiniz anda rahatsız oldunuz mu?’ dedim. ‘Bir hafta 10 gün vicdan azabı çektim, yanlış karar verdim’ dedi. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: