Güzellik elçisi Sinem

Türk Yıldızları’ndan saygı geçişi

TSK’dan Hatay’da büyük operasyon

Beşiktaş’ta Bilic’in geleceği belli oldu

Gümüşhane Tanıtım Günleri tarihi belli oldu

Gündem 24 Nisan 2015
409

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) tarafından organize edilen 6. Feshane Gümüşhane Tanıtım Günleri, 14-17 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Etkinlikle ilgili Gümüşhane’de geniş katılımlı toplantı yapıldı.

Vali Yücel Yavuz’un başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Şenol Turan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Temel Yalçın, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, GÜDEF Başkanı Tahsin Söğüt ve GÜDEF yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda bilgilendirme yapan GÜDEF Başkanı Tahsin Söğüt, bu yıl altıncısı düzenlenecek Gümüşhane Tanıtım günlerinin İstanbul, Eyüp, Feshane’de 14-17 Mayıs tarihlerinde yapılacağını kaydetti.

Bu yıl yapılan Gümüşhane Tanıtım Günlerine, Gümüşhane esnafının çok büyük bir ilgisinin olduğunu kayıt eden Söğüt, 30’un üstünde pestil, köme ve yöresel ürün satan esnafın Feshane’ye katılacağını belirterek, “Bizde geçen yıl olduğu gibi bu yıl katılacak olan esnaflarımıza 12 metrekare stant vereceğiz. Stant kiralayan esnafımızın 2 kişisini 4 gün boyunca konaklattırıp servis hizmeti de sunacağız. İlçe Kaymakamlıkları ve Belediye Başkanlıklarını ise 30 metrekarelik stantta birleştirdik. Ayrıca bu yıl çadır ve ona benzer görüntüler yok.” dedi.

Etkinliğin Feshane’nin ana salonu olan 2. Mahmut salonunda gerçekleştirileceğini, vakıflara, yazarlara, gazetecilere ve buna benzer hayır kurumlarına ücretsiz stant tahsisi yapacaklarını dile getiren Söğüt, “Amacımız Gümüşhane’nin ürünlerinin teşhir ve tanıtımı. Büyük organizasyonlarda ufak tefek aksaklıklarda olabilir. Şimdiden değerli hemşehrilerimizden özür diliyoruz. Bunu minimize etmek için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Etkinliğin yaklaşık 300 bin liralık bir organizasyon olduğunu, ciddi bir külfet ve masraflar olduğunu kayıt eden Söğüt, yükün yüzde 80’ini omuzladıklarını belirterek, ciddi bir organizasyon olduğunu ve ne kadar vizyonel bir çalışma yapılırsa bunun Gümüşhane insanına yansıyacağını vurguladı.

Söğüt, televizyondan yaklaşık 14-15 saat civarında canlı yayın yapılacak olan 6. Feshane Gümüşhane Tanıtım Günlerine katkıları için İBB ve İSTAÇ Genel Müdürü Osman Akgül’e teşekkür etti.

“EN İYİSİNİ, OLMASI GEREKENİ LAYIK-I VEÇHİYLE YAPALIM”

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz ise İstanbul’da bir çok Gümüşhaneli olduğuna vurgu yaparak “Hemşehrilerimizle beraber Gümüşhane’yi tanıyan bir kitle var. O manada her şeyin. Bu mantaliteyle tam manasıyla destek verelim bu organizasyona. Ayrıca her geçen yıl daha olumlu daha amaca uygun bir faaliyet haline dönüşmektedir. Bu manada Tahsin Bey başta olmak üzere tüm GÜDEF ekibine basitlikler diliyorum, teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantı daha akabinde karşılıklı görüş alışverişiyle devam etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: