Domuz gribi salgını yok

WhatsApp ile görüntülü konuşma özelliği

Duvarı delip 100 lira çalabildiler

TEOG sınavında ortalık gerildi

Gümüşhane günlerine ilgi büyük

Gündem 14 Mayıs 2015
310

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, katıldığı Gümüşhane tanıtım günlerinde 13 km uzunluğunda çift tüplü Zigana Tüneli’ni yakında ihale edecekleri bilgisini vererek, “Hedefimiz en geç 3-4 yıl içinde bunu hizmete açmak” diye konuştu. Bakan Işık, Gümüşhane Valiliği ile İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) tarafından Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 6. Gümüşhane Tanıtım Günleri tesirliğinin açılışını yaptı.

GURUR DUYDU

Sunuculuğunu sinema ve tiyatro oyuncusu Gafur Uzuner’in yaptığı tesirliğe, Eski Adalet ve Milli Savunma Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu, iş adamı Aydın Doğan ve siyaset geçen dünyasından bir çok kişinin katıldığı görüldü. Bakan Işık, burada yaptığı konuşmada, Gümüşhane’yi “misafirperverlik ve hayırseverliğin zirve yaptığı şehir” olarak nitelendirerek, hemşehrileriyle gurur duyduğunu ifade etti.Türkiye’nin büyümesi, kalkınması ve gelişmesi için Gümüşhane insanı olarak tarihin her devrinde önemli katkılar verdiklerinin anlatan Işık, kendileri için manevi değerlerin çok önemli olduğunu, Gümüşhane’nin kendi değerlerine en fazla sahip çıkan illerin başında geldiğini sözlerini ekledi.

ÇALIŞMA BAŞLADI

Günlere katılan bakan Işık Gümüşhane’ye yaptıkları yatırımlar ile ilgili şöyle konuştu: “13 kmlik çift tüplü Zigana Tüneli’ni yakında ihale edeceğiz. Şu anda ihale uğraşları devam ediyor. Trabzon havaalanında indiğiniz zaman 45 dakika içerisinde Gümüşhane’ye ulaşacaksınız. Hedefimiz en geç 3-4 yıl içinde bunu hizmete açmak. Bunun yanında Türkiye hızlı trenle tanıştı, yakında Gümüşhane de hızlı trenle tanışacak. Bir başka önemli proje de bu. İstanbul’dan hızlı trenle Gümüşhane’ye, oradan da Trabzon’a ulaşacaksınız. Projeler hazırlanıyor, önümüzdeki süreçte inşallah bu ihale de yapılacak. Ayrıca, Gümüşhane Salyazı Havaalanı’yla ilgili teknik uğraşları da başlattık. Orada inşallah belki askeri ve sivil ortak amaçlı bir çalışmayı Ulaştırma Bakanlığımız şu anda yürütüyor.” şeklinde müjdeyi verdi.

ÇAĞRI YAPTI

Dernekler, vakıflar ve hemşehrilerin arasındaki kaynaşmanın daha da artması için bu tarz faaliyetlerin yoğunlaştırılması gerektiğini vurgulayan Işık, iş adamlarına Gümüşhane’ye yatırım yapma çağrısı yaptı.

ZİYARET ETTİ

Konuşmasının akabinde GÜDEF Başkanı Tahsin Söğüt, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a plaket takdim etti. Işık, daha akabinde Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ve GÜDEF Başkanı Tahsin Söğüt’le beraber, tesirlik alanında yer alan ve Gümüşhane’nin yöresel ürünlerinin sergilendiği standları ziyaret etti. Stant alanında yurttaşların ikramlarından tadan Bakan Işık, kendisine iletilen talepleri dinlediği görüldü. 

Etkinlik, 4 gün boyunca devam edeceği ifade edildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: