Adriana Lima Taksim ‘de eylemcilerin arasında kaldı

Benzine zam şoku

Chicago Bulls son saniyede işi bitirdi

Usta oyuncu efsane Zeki Alasya hayatını kaybetti

Google’ın planları ortaya çıktı!

Teknoloji 16 Nisan 2015
292

Google’ın mobil sağlayıcı olma planlarını daha önce duymuştuk, lakin bu planların detayları ile ilgili pek bilgi sahibi değildik. Lakin Nexus 6‘nın sistem imajında yapılan keşifler, Google’ın hizmeti ile ilgili önemli ipuçları verdi.

Android Police’in keşfettiği Google’ın mobil hizmetine ait yürütümde sabit ücretlendirme, yuvarlanan veri kullanımı, arama geçmişinize göre reklam gösterme ve birden fazla cihaz arasında paylaşılan veri havuzları gibi işlevler var. Siteye göre Google, mobil sağlayıcı olma girişimlerini Project Fi adı altında yürütüyor. Hizmetin son adı bu olmayabilir, lakin yapılan keşifler hizmete özel sunulacak olan uygulamanın onu aktifleştirmeye, hizmeti duraklatmaya veya devam ettirmeye, faturaları ödemeye, tarife değiştirmeye ve veri kullanımını takip etmeye yaradığını gösteriyor.

Detaylı incelemeler, Google’ın hizmeti Sprint ve T-Mobile’ın ağları üstünden sunacağını söylüyor. Yani Google, hizmet gerçeğe dönüştüğünde bir sanal ağ operatörü (MVNO) halini alacak. Google’ın Project Fi telefonlarının Sprint ve T-Mobile ağları arasında sinyal gücüne göre geçiş yapabileceği, Şubat ayında ileri sürülmüştü. Çoğu MVNO gibi Project Fi de ağ kullanımını azaltmak için WiFi bağlantılarına öncelik verecek.

Her şey için sabit bir ücret sunacağı ileri sürülen Project Fi, çoğu Google hizmeti gibi size yönelik reklamlar sunmayı amaçlıyor. Android Police’e göre Google, bu iş için arama geçmişinize bakacak. Yani örneğin telefonla yemek ısmarladığınızda, sonraki gün yemekle ilgili reklamlar görmeniz mümkün olacak.

Project Fi ile ilgili daha fazla bilgiyi Mayıs ayındaki Google I/O geliştirici konferansında öğrenme ihtimalimiz yüksek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: