Otobüs ile ambulans birbirine girdi

Vatan Partisi’den uyarı geldi

Devlet Bahçeli’den şehit pilot açıklaması

İnstagram’da sahte hesaplar silindi

Gölde bulunan iskeletin sırrı çözüldü mü?

Gündem 16 Mayıs 2015
345

Konya’nın Akşehir beldesindeki Akşehir Gölü’nde bir çoban tarafından bulunan insan iskeletinin adli tıp raporunun çıktığı ifade edildi.

ÇOBAN BULMUŞTU

Korkunç olay, Akşehir’e bağlı Gölçayır Mahallesi’nde meydana geldiği biliniyor. Gölçayır’da çobanlık yapan Osman Yıldız, 2014 yılı Kasım ayında Akşehir Gölü yakınlarında koyunlarını otlattığı sırada gölde insana ait olduğunu düşündüğü iskelet ve kemik parçaları bulmuş, pozisyonu köy muhtarı ve jandarmaya bildirerek, jandarma ve polis personellerini iskeletin bulunduğu yere götürdüğü hafızalarda yer etmişti.

İSKELET ERKEĞE AİT

Asayiş ve jandarma personellerinin incelemelerinin akabinde iskelet ve kemik parçaları toplanarak Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti. Adli Tıp’tan gelen rapora göre, bulunan iskeletin yaklaşık 5 yıl önce ölen 1,71-1,79 boylarında 18-23 yaş arasında bir erkeğe ait olduğu öğrenildi.

ÇALIŞMA BAŞLADI

Akşehir İlçe Jandarma Komutanlığı personellerince Akşehir’e bağlı özellikle göl kenarındaki mahallelerde son 5 yıl içerisinde kayıp olan erkeklerin bildirilmesi için anons yapılarak bulunan iskeletin kimliği belirlenmeye çalışılıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: