Kaymakam adayına KPSS yok

Jose Mourinho: ‘Turu geçmeyi haketmedik’

Başarılı öğrencilere hediye sürprizi

Kaymakam hasta çocukları unutmadı

Gençler Akran Eğitimine katıldı

Eğitim 18 Nisan 2015
281

Düzce’de 30 lise talebesi Bağımlılığı Önlemede Akran Eğitimine katıldığı öğrenildi. Eğitimi tamamlayan gençlere belgeleri verildi. Bundan böyle gençlerde bağımlılıkla ilgili mücadele edecekler arkadaşlarının hayatlarını kurtarmak için öncü olacaklar.

Valiliğin koordinesinde yürütülen, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Asayiş Müdürlüğü ve Düzce Üniversitesi tarafından planlanan, İl Özel İdaresi tarafından desteklenen Bağımlılığı Önlemede Akran Eğitimi gerçekleştirildi.

Bağımlılığı Önlemede Akran Eğitimine katılan Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Düzce Anadolu Lisesinden 30 talebe için sertifika töreni yapıldı.

UYUŞTURUCU İLE EL BİRLİĞİ İLE MÜCADELE ETMELİYİZ

Törene katılan Düzce Valisi Ali Fidan madde bağımlılığı ile maçta ailelere sivil toplum kuruluşlarına ve topluma önemli görevler düştüğünü vurgulayarak “Madde bağımlılığı ile mücadele günümüzde hem ulusal bazda hem de illerin en önemli sorumluluklarından birisidir. Bu konu bizim için çok önemli. Uyuşturucu madde kullanımı günümüz de 17 yaşına kadar düştü. Tabi bu başta gencimizi tesirliyor, ailesini tesirliyor. Aileyi tesirlemekle kalmıyor, toplumu tesirliyor. Bunun için hepimiz el birliği ile bununla mücadele etmeliyiz. Farkındalık oluşturmalıyız. Bunda tabi kolluk güçlerimize düşen vazifeler var. Ama ondan önce eğitime düşen görev var. Sivil toplum kuruluşlarına, ailelere, topluma ve gençlerimize düşen görevler var. Burada 3 tane okulumuzdan 30 tane gencimiz bu eğitimi aldılar. Gençlerin bizatihi bu eğitimi almaları ve bundan akabinde kendi yaşlarında, kendi ilgi alanlarında, kendi yakınında bulunan, aynı duyguları paylaşan, arkadaşlarına bunları anlatmaları çok önemli. Bunları bir büyüğünün anlatması, öğretmenin anlatması da önemli ama gençlerin bu konuda kendilerinin duyarlı olması ve arkadaşlarına anlatması gerçekten değerli bu anlamda bu eğittiğimiz bugün sertifika vereceğimiz 30 genç arkadaşımıza önemli bir vazife düşüyor. Ben bu aracı ile bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Projenin inşallah olumlu bir şekilde gerçekleşeceğine inanıyorum. Bundan akabinde Düzce ili olarak bütün kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri ile beraber bağımlılıkla maçta olumlu çalışmalar yapacağız” dedi. Konuşmanın akabinde tören talebelere sertifikalarının dağıtılması son buldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: