Çiğ yemek yiyerek 55 kilo verdi

Tahkim Kurulu’ndan Beşiktaş’a çok kötü haber

‘Irak’ın egemenliğine saygı göstermeli’

Fenerbahçe’de Caner Erkin şoku!

Gazetecilere ödülleri sunuldu

Gündem 17 Mayıs 2015
315

Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC) 2014 Medya Başarı Ödülleri töreni Termopet Aquapark’ta yapıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın da katıldığı törende, Fatih Çekirge, Yavuz Donat ile Seda ve Cem Öğretir çifti de ödül aldığı öğrenildi.

ONUR KONUĞU MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU

Gecenin onur konuğu Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na ise bugüne kadar bölgeye yaptığı hizmetlerden ötürü Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim tarafından ‘Şükran Plaketi’ takdim edildi. Gecede Yeşim Salkım konser vererek seyircileri coşturdu.

YOĞUN KATILIM OLDU

AGC’nin 2014 Medya Başarı Ödülleri töreni Termopet Aquapark’ta görkemli şekilde yapıldı. Törene, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya milletvekili adayı Deniz Baykal, AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, ödül alan gazeteciler ve davetliler katıldı.

KATKI VERDİ

Törende konuşan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Alanyalılar’ın ‘diplomat ve gazeteci doğduklarını’ dedi. Alanyalı gazetecilerle geçen dünya ülkelerindeki gazetecilerin arasının iyi olduğunu anlatan Bakan Çavuşoğlu, Alanya basının hizmetlerinde kendilerine büyük katkı verdiğini kaydetti. Medyanın demokrasinin vazgeçilmezi olduğuna dikkati çekti.

DOĞRU DEĞİL

Bakan Çavuşoğlu’nun konuşmalarından satırbaşları şöyle: “Herkes kendi görev çizgisini, saygı duymasını bildiği zaman, ortak çıkarlarda birleştiğimiz zaman her şey güzel oluyor. Türkiye’ye baktığımızda basın geçen dünyasında böyle olduğunu söylemek doğru değil. Maalesef kamplaşmalar oluyor. Birliği ulusal düzeyde sağlayamıyoruz. Bir tarafı suçlamak için değil. İsteriz ki her zaman Türkiye’nin çıkarları söz konusu olduğu zaman her zaman birleşelim, bunu başaralım.” dedi

ÜST DÜZEY KATILIM

Kürsüden indikten akabinde AGC’nin daveti üstüne törene katılan Azeri gazetecilere de izah yapan Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycan’ın son yıllarda önemli tesirliklere ev sahipliğini yaptığını dedi. Azerbaycan’ın 2015 Avrupa Oyunları’nı da başarıyla gerçekleştireceğine inandığını anlatan Çavuşoğlu, “Kardeş Azerbaycan ile gurur duyuyoruz. Azerbaycan’ın her türlü tesirliğine Türkiye’den en üst düzey katılım sağlanacaktır” dedi.

BAHANE EDİYOR

Bakan Çavuşoğlu, bir Azeri gazetecinin, “Oyunların Azerbaycan’da düzenlenmemesiyle ilgili türlü olumsuzluklar konuşuluyor” ifadeleri üstüne, “Biz her zaman çifte standarda karşı olduk. Azerbaycan’a saldırmak için her fırsatı kollayan ülkeler Avrupa Oyunları’nı bahane ediyor. Kusura bakmasınlar Azerbaycan, Avrupa Oyunları’nı başarıyla gerçekleştirecektir. Biz de Azerbaycan’ın destekçisi olacağız. Avrupa Oyunları’nı bahane ederek Azerbaycan’a saldırmasınlar, çifte standarttan uzak dursunlar” karşılığını verdi.

ERMENİSTAN ÇEKİLSİN

Bir gazetecinin Ermenistan’ın Azeri topraklarının işgaliyle ilgili sorusu üstüne de Bakan Çavuşoğlu, şu şekilde dedi: “Azerbaycan’ın işgal edilmiş topraklarıyla ilgili tutumumuz belli. Ermenistan’la ilişkileri normalleştirmek için bunu şart koşuyoruz. Karabağ probleminde de her zaman Azerbaycan’ın yanındayız. Bunun sonucunda Ermenistan uydurma müddealarla iftiralarla uğraşacağına önce işgal ettiği topraklardan çekilsin.”

ÇİLELİ MESLEK VURGUSU

Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal da kürsüdeki konuşmasında, gazeteciliğin çileli bir meslek olduğunu dedi. Görevini yapan gazetecilerin her an türlü sorunlarla karşı karşıya kalabileceğine vurgu yapan Deniz Baykal, “Gazeteciler hem ekonomik, hem siyasal nedenlerle, gazetecilik yaptıkları için işten atılır. Mesleğin kaçınılmaz bir parçasıdır” dedi.

BASİT DEĞİL

Son devirde Türkiye’nin sosyal, hukuksal travmalar görüldüğünü anlatan Baykal, şu şekilde devam etti : “Ergenekon, Balyoz, paralellik vukaatları var. Bu vukaatlar sadece Türkiye’yi, hukuk sistemini, siyaseti değil medyayı da yakından ilgilendiriyor. Hızla doğrunun, hatalının yer değiştiği, haklının, haksızın çok kısa süre içerisinde tam tersine döndüğü ortamlarda gazetecilik yapmak hiç de basit değil.”

PLAKET VERİLDİ

Konuşmalarından akabinde ödül törenine geçildi. Gazeteci- yazar Fatih Çekirge ‘Yılın İnternet Gazetecisi’, gazeteci- yazar Yavuz Donat ‘Yılın Köşe Yazarı’, NTV haber spikeri Seda Öğretir ‘Yılın Haber Programı’, ATV haber spikeri Cem Öğretir ‘Yılın Haber Sunucusu’ ödülüne layık görülürken, ödüllerini Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’dan aldı.Gecenin onur konuğu Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na ise bugüne kadar bölgeye yaptığı hizmetlerden ötürü Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim tarafından ‘Şükran Plaketi’ takdim edildi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Haber dalında Yeni Alanya Gazetesi’nden Mustafa Adıyaman, güncel yazılar dalında Alanya Postası Gazetesi’nden İbrahim İpbüker, gezi inceleme araştırma dalında Yeni Alanya Gazetesi’nden Oğuz Korum, röportaj dalında Yeni Alanya Gazetesi’nden Merve Kaya, mizanpaj dalında Haber Alanya Gazetesi’nden Ömer Şafak, fotoğraf dalında Yeni Alanya Gazetesi’nden Erkan Uysal, reklam- dizayn dalında Yeni Alanya Gazetesi’nden Bircan Subaşı ödüllerini aldı.Medya başarı ödüllerinde; televizyon haberi dalında Kanal A’dan Burak Gül, spikerlik dalında Kanal A’dan Armağan İnan, Görüntü-kamera çalışması dalında Kanal A’dan Burak Gül, Montaj- kurgu dalında ATV’den Cuma Kayacı, TV programı dalında ATV’den Ülkü Arslan, Güncel TV programı dalında Kanal A’dan Gülnaz Şencan- Yılmaz İster, TV reklamı dalında Kanal A’dan Mevlüt Boz, spor programı dalında Engin Anak, internet haber sitesi dalında ise Yeni Alanya internet sitesi ödül aldı.

Törende ayrıyeten Yeni Alanya Gazetesi’nden Erkan Uysal ile Alper Kutay, ATV’den Vildan Rende, Kanal A’dan Özgür Yılmaz, Aynur Yüksek, Gaye Coşkun ile Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’ye Jüri Özel Ödülü verildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Demba ba kadroda

Demba ba kadroda

27 Aralık 2014
375
Medcezir Yaman’a noldu!

Medcezir Yaman’a noldu!

5 Ocak 2015
337
Şişli’de neler oluyor

Şişli’de neler oluyor

4 Aralık 2014
365

%d blogcu bunu beğendi: