Üniversite öğrencisine müjde!

UEFA’dan Galatasaray’a iyi haber

İşte AK Parti’nin son oy oranı!

Uyuşturucuyla mücadele son bulmayacak!

Galler Prensi İstanbul’a geldi!

Gündem 23 Nisan 2015
315

Galler Prensi Charles, Çanakkale Kara Savaşları’nın 100. yıldönümü anma törenlerinde İngiltere’yi temsil etmek üzere, saat 17.45’te özel bir uçakla İstanbul’a geldi.

Prens Charles’ı, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve İstanbul Valisi Vasip Şahin karşıladı.

Bu arada, Prens Charles’ın gelişi öncesi, bineceği makam aracında takılı olan İngiltere bayrağı sökülüp, yerine Kraliyet flaması asıldı.

Prens Charles, havalimanından ayrıldıktan akabinde, bir süre konaklayacağı Hilton Oteli’ne geçti.

1. Dünya Savaşı’nda Çanakkale cephesinde Osmanlı İmparatorluğu’na karşı savaşan İngiltere, törenlerde Galler Prensi Charles tarafından temsil edilecek. Prens Charles bu akşam İstanbul’da Barış Zirvesi’ne katıldıktan akabinde, gece Çanakkale’ye geçerek, İngiliz Donanması’na ait bir zırhlı ile Çanakkale Boğazı’nda bir gece kalacak.

Türk Donanması eşliğinde karaya çıkacak Prens Charles’ı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşılayacak. Prens Charles, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluştuktan akabinde, sırasıyla Mehmetçik ve İngiliz anıtlarındaki törenlere katılacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: