Kamkat meyve vermeye başladı

Cem Uzan’lı Genç Parti seçimlere katılacak mı?

Gonca Vuslateri: “Beyaz ile arkadaştan öteyiz”

Şişli’de Emir Sarıgül’den Hayri İnönü’ye büyük komplo

Galatasaray’ın yıkım planı hazır!

Spor 19 Nisan 2015
291

Galatasaray’da Trabzonspor sınavının oyun planı belli oldu. Teknik patron Hamza Hamzaoğlu, hafta boyunca Bordo-Mavili ekibi Yasin ve Bruma’nın kanatlardan yapacağı bindirmelerle yıkmayı düşünüyordu. Lakin son anda plan değişikliğine giden Hamzaoğlu, Bruma’yı kesip, sağ önde Umut Bulut’a şans tanımaya karar verdi.

CEZA SAHASI KALABALIK OLACAK

Fakat tecrübeli futbolcu, Burak Yılmaz’a yakın oynayarak ceza sahasını kalabalık tutacak. Yasin Öztekin yine solda, kendisine yakın oynayan Sneijder’le beraber tehlike yaratmaya çalışacak. Orta sahanın merkezi ise beklendiği üzere Selçuk-Hamit ikilisine emanet olacak. Sakatlığı düzelen Melo ise skorun pozisyonuna göre ikinci yarıda oyuna dahil olabilir. Goran Pandev de kulübede hamle oyuncusu olarak, Hamza hocadan görev bekleyecek.

İHTİMAL YOK

Hamza hocanın hafta boyunca dikkat ettiği unsurlardan biri de savunma hattıydı. Beklerde Sabri ile Telles’i oynatacak olan Hamzaoğlu, göbeği de Chedjou-Hakan Balta ikilisine emanet edecek. Defansta görev yapan oyuncularıyla sürekli olarak görüşen Hamza hoca, onlardan daha agresif olmalarını istiyor. Hamza hoca ayrıca daha dikkatli hareket etmelerini ve kademelere çok özen göstermelerini istedi. Başarılı çalıştırıcı, ilk 30 dakikada ön tarafta yapılacak baskıyla Trabzon’un direncini kırmayı ve savunmayı hataya zorlayarak gol bulmayı hedefliyor. Bu nedenle hücum hattını kalabalık tutan Hamza hoca, beraberlik ihtimalini aklından bile geçirmiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: