Bu şehre taşınana ev ve araba ücretsiz verilecek!

Kanser ilaçları çiple geliştirilecek

Mağarada üretilen peynir yok satıyor

Beyoğlu’nda cephanelik bulundu

Galatasaray’a borsada şok

Spor 25 Mayıs 2015
381

Şampiyonluk yolunda dün akşam önemli bir adım atan Galatasaray’a borsada şok haber geldi. Lider Galatasaray’ın hisseleri Beşiktaş galibiyeti akabinde şampiyonluğa bir adım kala bugün yüzde 8,36 değer kaybetti. Bu düşüş en çok düşen Borsa İstanbul 100 hissesi olduğu görüldü.

ÖNEMLİ ADIM

Galatasaray, geçen gün Beşiktaş ile oynadığı derbi maçından 2-0 galibiyetle ayrılarak, şampiyonluk yolunda önemli adım attığı biliniyor. Lakin galibiyet, manipülasyon incelemeleri nedeniyle internet üstünden işlemlere kapalı olan hisselere ters etki yaptı. Galatasaray hissesi yüzde 8,36 değer yitirdiği görüldü. Hissedeki sert düşüşte, şampiyonluk beklentilerinin gerçekleşmiş olması nedeniyle yapılan satımların tesirli olduğu ifade edildi. Galatasaray hisseleri şampiyonluk beklentisi ile son bir haftalık işlemlerde 20 TL fiyatlardan 41 TL’ye kadar yükselirken, Borsa İstanbul olağan dışı fiyat hareketleri nedeniyle hisseyi otomatik olarak 2 kez durdurdu.

DÜŞÜŞ VAR

Herhangi bir özel pozisyon olmaması ise hissenin brüt takasa alınmasına neden oldu. 21 Mayıs Perşembe günü 15 günlük brüt takas kararı verilen Galatasaray hisseleri bugünkü düşüşle beraber, 2 günde yüzde 25 değer kaybetmiş oldu. Galatasaray hisseleri Beşiktaş galibiyeti akabinde şampiyonluğa bir adım kala bugün ilk seansta yüzde 8,36 değer yitirdi.

ORTADA YOK

Galatasaray’a ek olarak, Fenerbahçe ve Beşiktaş hisseleri, son hafta yaşanan sportif ve şirket içi gelişmelerin akabinde en çok düşen hisseler arasında yer aldı. Beşiktaş hisseleri hem şampiyonluktan uzaklaşma, hem yönetim tarafından alınan yüzde 66,67 oranındaki bedelli sermaye artırımı kararı ile son 3 günde 2,10 liradan 1,90 TL’ye düştü. Beşiktaş bugünkü yüzde 7,31 oranındaki kayıpla en çok değer kaybeden Borsa İstanbul 100 hisseleri arasında yer aldı.

DÜŞÜŞ HIZLANDI

Fenerbahçe’de ise şampiyonluk umudu olsa dahi kupa maçında Bursa’dan alınan yenilgi son 3 gündeki düşüşü hızlandırdı. Son bir haftalık müddette Fener hisseleri önce 37 liradan 50 liraya yükseldi. Sonrasında ise 50 liradan bugünkü düşüşle 36,25 TL’ye düştü. Fener hisseleri yüzde 9,15 kayıpla en çok düşen Borsa İstanbul 100 hisseleri arasında yer alıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: