Bitcoin Türkiye pazarına girebilir

Saldırıya uğrayan genç kurtarılamadı

Gökçe Bahadır’dan şok açıklamalar!

Öğretmenlere zamlı maaş müjdesi

Fulya Ünlü rekor kırdı

Gündem 7 Mayıs 2015
329

Genç bayanlarda iki yıl üst üste geçen dünya şampiyonluğunu kazanan Yaşar Üniversitesi talebesi Fulya Ünlü (19), Profesyonel Rüzgar Sörfü Birliği (PWA) Dünya Kupası’nın Kore’deki ilk ayağında, Büyükler Kategorisi’nde üçüncülüğü elde ederek, podyum gören en genç Türk sporcu olmayı başardı.

Dünyanın en iyi slalom rüzgar sörfçülerini buluşturan PWA Dünya Kupası’nın ilk ayağı, Güney Kore’nin Ulsan ilinde yapıldı. 6 gün süren; lakin uygun rüzgar olmaması nedeniyle iki gün yapılabilen yarışlara, bayanlar kategorisinde Türk sporcular damga vurdu. Arubalı sporcu Sarah Quita Offringa’nın 1.liği kazandığı müsabakalarda, Türk sporcular Lena Erdil ve Fulya Ünlü ikinciliği ve üçüncülüğü elde ederken, Çağla Kubat ise geçen senenin şampiyonu Delphine Cousine ile aynı puanı aldığı öğrenildi. Podyuma Türk bayrağı ile çıkan Erdil ve Ünlü, büyük sevinç yaşadı.

HEDEF BÜYÜK

Henüz 19 yaşında olmasına karşın 21 yaş kategorisinde iki yıl üst üste Dünya Şampiyonu olan Fulya Ünlü, Ulsan’da Büyükler Kategorisi’nde üçüncülüğü elde ederek, podyum gören en genç Türk sporcu olmayı da başardı. Fulya Ünlü, hedefinin gençler şampiyonluğunun akabinde, büyükler kategorisinde de geçen dünya şampiyonu olmak olduğunu dedi.

İLGİNÇ DETAY

Türkiye’nin rüzgar cenneti Alaçatı’da, “kurs yanmasın” diye ağabeyinin yerine 2007 senesinde başladığı rüzgar sörfünde iki kez üst üste “Genç bayanlar” geçen dünya şampiyonu olan Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü talebesi Fulya Ünlü, Kore’deki yarışta birçok ilki de başarmış oldu. Antrenörü milli sörfçü Çağla Kubat ile beraber bütün kışı antrenman yaparak geçiren Ünlü, Kore’deki yarışta, antrenörünü de geçmeyi başardı. Aldığı dereceyle PWA Genç Bayanlar Kategorisi’nde önderliği de ele geçiren Fulya Ünlü, “Ailemin ve antrenörüm milli sporcu Çağla Kubat’ın sayesinde bu dereceyi elde ettim. Kendisi ilk günden itibaren bana hep inandı ve destek oldu. Yurt dışında düzenlenen yarışlara katılmam hususunda beni ikna etti. Bu yarıştaki derecem, en az benim kadar Çağla hocamı da mutlu etti. Beraber tüm kış antrenman yaptık ve hala diğer ayaklar için antrenmanlara devam edeceğiz. Onun motivasyonu ve desteği her zaman yanımda. Ödül töreninde de duygusal anlar yaşadık” diyerek duygularını dile getirdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Wifi öldürüyor!

Wifi öldürüyor!

15 Ocak 2015
408
Hobbit rekorla vizyona girdi

Hobbit rekorla vizyona girdi

18 Aralık 2014
377
Bursaspor’a yıldız isim

Bursaspor’a yıldız isim

26 Kasım 2014
278

%d blogcu bunu beğendi: