Facebook’a süper özellik Freelyshout !

Beşiktaş’tan Binali Yıldırım’a ziyaret

Davutoğlu: “İstanbul Avrupa’nın merkezidir “

Deniz Akkaya Annelik üzerine konuşacak

Fenerbahçe’de başkanlığa ilk aday Murat Çelikel oldu

Spor 15 Mayıs 2015
325

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu üyesi olan Murat Çelikel, Fenerbahçe Yakın Geleceği Platformu’nun desteklediği aday olarak resmen açıklandı.

MURAT ÇELİKEL’İ YAKINDAN TANIYALIM

Yeni Fenerbhaçe Başkan adayı Murat Çelikel İstanbul’da hayata geldi. Okul hayatını İsviçre’de bulunan ve geçen dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından olan Le Rosey’de tamamladı, akabinde Paris de turizm ve otelcilik eğitimi aldı ve aile şirketlerinin başına geçerek iş hayatına başladı. Riva Otelleri, Riva Enerji, Jet Gayrimenkul şirketlerinin sahibi olan Murat Çelikel, spora ve futbola olan olan tutkusundan ötürü genç yaşlarından itibaren bu alanda hizmetler yaptı.

BAŞKANLIK YAPTI

1985 senesinde henüz 21 yaşında Fenerbahçe kongre üyesi olan Murat Çelikel aynı yıl İstanbulspor’ da yöneticilik , 1986 ve 1987 yıllarında ise İstanbulspor başkanlığında bulunduğu biliniyor. 2010 senesinde 25 seneninı doldurarak Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu üyesi olan Murat Çelikel bir devir Fenerbahçe 2000 Derneği’nin başkanlığını da yapmıştır. Evli ve 2 çocuk babası olan Murat Çelikel, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça bildiği biliniyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: