Bakan Yılmaz’dan “bedelli” açıklaması!

AK Parti adayları ziyaretlere devam ediyor

Demirkol’a 8 yıl 9 ay hapis

Bolu’da yılan telaşı

Fenerbahçe kafilesine yapılan saldırı Avrupa basınında

Gündem 5 Nisan 2015
307

Dün akşam Trabzon’da Fenerbahçe takımına yapılan silahlı saldırı İspanya basınında geniş yer bulduğu görüldü. İspanya’nın önde gelen spor ve ulusal gazeteleri, saldırı ile ilgili okuyucularına uyarı niteliğinde bilgiler verirken bunun Türk futbolu için kara bir gün olduğunu söylediler. Ayrıca İspanyol futbolseverler de yabancı futbolculara Türkiye’ye gitmemesi için tavsiyede bulundu.

MARCA GAZETESİ

“Mermilerle Fenerbahçe kafilesine saldırdılar” başlığı altında araç şoförünün vurulduğunu ancak hayati tehlikesi olmadığını yazdı. Gazete, bu kurşunların Türk futbolunda yeni bir dönem açtığını da vurgulayarak, yetkililerden acil önlemler almasını istedi. 

AS GAZETESİ

“Fenerbahçe otobüsüne kurşun yağmuru” başlığını attı. Gazete iki kulübün de şike olaylarından gelen geçmiş bir davası olduğunu hatırlatarak bu olaydan kimsenin ölmemesinin büyük bir şans olduğunu ifade etti. 

EL MUNDODEPORTİVO GAZETESİ

“5-1 galibiyetten sonra Fenerbahçe kafilesi silahlı saldırıya uğradı” başlığında şoförün yaralandığını ancak hayati tehlikesinin olmadığını kaydetti. Gazete ayrıca, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki düşmanlığa da değinerek bu iki takım taraftarlarının daha önceleri de çok sayıda olaylar çıkardığına dikkat çekti. 

EL PAİS GAZETESİ

“Türk futbolunda şiddet” manşetini attı. İspanya’nın dünyaca ünlü fikir ve siyasi gazetesi El Pais, Trabzon havaalanına giderken kurşunların hedefine uğrayan Fenerbahçe’nin Türk futbolunda yeni bir dönem açtığını işaret etti. Ülkenin diğer önemli siyasi gazetesi El Mundo ise, “Fenerbahçe kurşunlara hedef oldu” başlığını seçti. Gazete bu olayların durması için bir çağrıda yaparak herkesin acilen harekete geçmesini istedi. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: