YPG’ye katılacakken yakalandılar

Yeni bulunan gezegende hayat var!

Soğuk ve kar yağışı İstanbul’a geri dönüyor!

Zeki Alasya’nın en büyük tutkusu

Fenerbahçe hazırlıkları tamamladı

Spor 6 Şubat 2015
361

Mosturoğlu,  takımın istikrarlı bir performans sergilediğini ifade ederek, “Ligde kolay maç yok ama sahamızda seyircimizle birlikte oynayacağımız bir maç. Takımımız da istikrarlı bir performans göstermeye başladı. Favori takım biziz. Her maçı final olarak görüyoruz. Final olarak gördüğümüz bu maçı da kazanıp şampiyonluk ve 4. yıldız yolunda önemli bir engeli aşmış olacağız. Takımımız, camiamız ve taraftarımız son derece motive. Takım olarak ve camia olarak bu mücadeleye hazırız. Buradan yüzümüzün akıyla çıkacağız” dedi.

POLEMİĞE GEREK YOK

Polemiğe girmek istemediğini belirten Mosturoğlu, “Bu konuyla ilgili görevli merci Türkiye Futbol Federasyonu. Tahmin ediyorum düzenlemeler çerçevesinde gereğini yapacaktır. Hoş değil tabii. Böyle önemli maçlar öncesinde camiaların karşı karşıya gelmesi ve saha içi tartışmaların saha dışına taşması büyük bir problem. Dikkat etmek gerekiyor. Bizim için takımımızın başarısı önemli. Sahada yapacakları önemli. Futbol Federasyonu gerekeni yapacaktır” şeklinde konuştu.

TARAFTAR ÇOK ÖNEMLİ

Şekip Mosturoğlu, “Taraftar desteği bütün takımlar için önemli. Bizim çok duygusal bir taraftar topluluğumuz var. Diğer branşlarda da aynı şekilde. Bütünleştikleri zaman da elde edemeyecekleri başarı yok. Passolig uygulamasından itibaren taraftarımız eksikti. Şimdi takımımız taraftarına kavuşuyor. Onların itici gücüyle, motivasyonuyla her türlü başarıyı elde edecekler diye düşünüyorum. Bundan sonraki bütün maçlara taraftarımızın gelmesi gerekiyor, destek olması gerekiyor. Desteğin, futbol disiplin kuralları içerisinde olması gerekiyor ki sahamız kapanmasın. Zaten bizim seyircimiz Avrupa kupaları maçlarında, lig maçlarında kendini gösteren, namı dünyaya yayılmış bir taraftar. Dolayısıyla ben taraftarımızın üzerine düşen görevi kalan maçlarda yapacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

PROVOKASYONA GELMEMEK LAZIM

Fenerbahçe taraftarını provokasyonlar konusunda uyaran asbaşkan Şekip Mosturoğlu, şunları söyledi:

“Futbol Disiplin Kuralları çok sertleşti. İstenmeyen sonuçların ortaya çıkası mümkün. Provokasyona gelmemek lazım. 90 dakika sabırla takımı desteklemek lazım. Sonuna kadar destek olmak lazım. Ben taraftarımızın üzerine düşen vazifeyi çok iyi bildiğini düşünüyorum. Onlar kesinlikle takımlarının yanında olacaklardır. Takımlarını kendilerinden mahrum bırakmayacaklardır.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: