Belediye işçileri bayram edecek! Zam geldi

Hem bebeğini kaybetti hem de canını

İzmir’de hijyen skandalı

Türk genci kahraman ilan edildi !

Erzurum Avrupa’ya uçuyor !

Eğitim 27 Ocak 2015
261

 Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak tarafından başlatılan ‘Erzurum Avrupaya Uçuyor Projesi’ kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 200 öğretmen tatile gönderilecek.Bugün saat 09.30’da otobüslerle evlerinden alınarak havalimanına getirilen 40 öğretmen VIP Salonu’na alındı. Pasaport işlemleri ardından Vali Ahmet Altıparmak ve Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğretmenlerin çoğu ilk kez yurt dışına çıkmanın heyecanını yaşadı. Öğretmenlerle sohbet eden Vali Altıparmak, hedefinin Avrupa görmeyen bir tek öğretmen bile bırakmamak olduğunu söyledi. Vali Altıparmak yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

İLK KAFİLE YOLDA

“Yarı yıl tatilinde 200 öğretmeni Avrupa’nın çeşitli ülkelerine göndereceğiz. Bugün ilk kafileyi uğurluyoruz. Projeyi hemen sonlandırmayacağız. Niyetimiz imkanlar çerçevesinde yurt dışına gitmeyen bir tek öğretmen dahi bırakmamak. Avrupa’ya giden öğretmenler büyük bir tecrübe kazanacak. Gittiği ülkenin öğretmenleri ile tanışacak ve eğitim sistemleri tanıyacak. Ülkesine döndüğünde meslektaş ve öğrencrilerine bunları aktaracak. Burada asıl olan eğitim için en önemli unsur öğretendir. Eğitime katkıyı önce öğretmene yapmalıyız. Onların moral ve motivasyonlarının yüksek olması gerek. Projeye katkı sağlayan belediye ve diğer sponsorlara teşekkür ediyorum. Proje eminim amacına ulaşacak.” 

Büşükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de göreve geldikleri ilk günden itibaren eğitime önemli katkılar sağladıklarını vurguladı. İnsanların gezip, görmesinin kendisine büyük tecrübeler kazandırdığını vurgulayan Sekmen, şöyle konuştu:

TECRÜBE KAZANACAKLAR

“Öğretmenlerimiz gittikleri ülkede yaşadıkları tecrübe ve deneyimlerini, oradaki gelişmişliği buradakilere aktarabilirse inanıyorum ki ülkemiz önemli aşamalar kaydeder. Biz bile yurt dışına gittiğimizde o ülkenin imarını, yapılaşmasını, çevre düzenini hatta görüştüğümüz kişilerin yaptıkları faaliyetleri dinler onları burada hayatiyete geçiririz. Avrupa ülkelerine giden öğretmenlerimiz de kazandıkları tecrübeleri öğrencilerine aktaracaklar. Belediye olarak çocuklarımızın iyi şartlarda eğitim ve öğretime görmesi için çok büyük destekler verdik. Okulların tüm eksiklerini gideriyoruz. Üniversitede okuyan ve sicili bozuk olmayan öğrecilere katkı sağlıyoruz. Karnesi başarılı olan ilk, orta ve lise öğrencilerine de malzeme ve giysi yardımında bulunacağız.”

İlk kafile arasında bulunan İbrahim Hakkı Fen Lİsesi Rehberlik Öğretmeni Betül Avar ise, “16 yıllık öğretmenim. Yurt dışına ilk kez çıkıyorum. Bu tür projelerin devamını bekliyoruz. Vali beye teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Pkk’lılar yola geldi

Pkk’lılar yola geldi

4 Haziran 2015
283
Barcelona ligden atılabilir

Barcelona ligden atılabilir

11 Kasım 2014
240
Yeni teknoloji yeni motor

Yeni teknoloji yeni motor

8 Mart 2015
385

%d blogcu bunu beğendi: