İşadamı köprüden atladı

Mars’ta gün batımı böyle görüntülendi

Bursaspor’lu Fernandao transferinde son dakika gelişmesi

PTT 1. Lig’de son durum

Ersun Yanal: ‘Futbolun adaleti bu’

Spor 6 Nisan 2015
284

Maç sonu basın toplantısının ilk bölümünde Fenerbahçe kafilesine yönelik saldırıyla ilgili Ersun Yanal’ın açıklamaları şöyle: “‘Bu olay başından geçen tüm arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Şoför arkadaşımızın acil olarak iyileşmesini şifa bulmasını diliyorum. Hepimizin çok üzüldüğünü bir kez daha belirtmek istiyorum. Bunun futbol adına hiç istemediğimiz beklediğimiz bir olay olduğunun da altını çizmek istiyorum’’ diye konuştu. 

FUTBOLUN ADALETİ BU

Açıklamalarına devam eden Yanal: “Çok rahatlıkla bulabileceğimiz gol pozisyonlarını değerlendiremedik. Futbolun da adaleti bu. Eğer bunu yapıyorsanız çok rahat bir şekilde rakipte girdiği bir pozisyonla cezasını kesiyor ve sonucu alıyor. İkinci yarıda takımımızın aldığı bir pozisyon vardı. Bir yükselişi, aldığı puanlar vardı. Ama özellikle ikinci yarıdan itibaren bu yapmış olduğumuz yükselişe Gaziantep ve Konya deplasmanlarında istediğimiz sonuca çeviremedik. Bu bizi fazlasıyla üzdü. İsteğimiz sonuçları kendi sahamızda alsak da bunu deplasmanda çeviremedik. Bugün en çok üzüldüğüm takımımızın yaptığı bu performansla girdiği pozisyonları değerlendirememesi oldu. Bu sonuçları değerlendirseydik çok daha faklı bir yere gelebilirdik. Ama üzgünüm’’ şeklinde konuştu.

ALT TARAFLA İLİŞKİMİZ BİTTİ

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın maç sonundaki açıklamaları şöyle: “Aşağıdaki takımların puan kayıplarıyla beraber bizim de son 5 haftadaki ciddi puan averajımız alt tarafla ilişkimizi bitirdi. Bugünkü maçta bize büyük bir özgüven verdi. Genel olarak maç öncesi rakibimize ait düşündüğümüz şeyler büyük ölçüde doğru gidiyordu. Ta ki Ali Çamdalı sakatlanana kadar. Ali’nin sakatlandığı andan itibaren özellikle sahanın merkezinde sıkıntı yaşamaya başladık. Trabzonspor’da bunu iyi değerlendirdi. Arka arkaya çok net iki pozisyon buldu. Her şeyin doğru gittiği anda o pozisyonların gol olmaması bizim için şans oldu. İkinci yarı aynı düzende devam ettik. Torje burada biraz daha özellikle savunma görevleri açısından öne çıkmaya başlayınca bu zaafımız biraz daha derli toplu hale geldi. Sonra artık rakip kaleye daha hızlı gitmeye başladık. Golden sonra Trabzonspor’un sahamıza gelmesine çok fazla izin vermedik. Bu da bizim için gelecek günler adına en olumlu şeylerden bir tanesiydi. Kazandığımız için çok mutluyum.’’ şeklinde ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: