Usluca Köyü’nden başarı hikayesi

Wenger’den Galatasaray’ı kızdıracak sözler

Fethullah Gülen geliyor mu?

Topuklarına sıktılar !

Erdoğan Savunma Sanayi fuarında

Teknoloji 5 Mayıs 2015
392

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan IDEF15 fuarına katıldı. Uluslararası Savunma Sanayi fuarında standlarda dolaşan Erdoğan yetkililerden bilgi aldı… 12’nci Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nın (IDEF’15) açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha akabinde Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve beraberindekiler stantları gezdi, firma yesirlilerinden bilgi aldığı görüldü.

SAHNEYE ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet BMC’nin askeri araç standını ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ilk kez görücüye çıkan VURAN adlı çok amaçlı zırhlı araç büyük ilgi gördü. BMC VURAN’nın yanı sıra Kirpi (6×6) Otomatik Silah Kuleli Mayına Karşı Korumalı Aracını, TOMA (Toplumsal Olaylara Müdahale Aracını), Zırhlı Otobüsünü ve BMC (6×6) Taktik Tekerlekli Çekici Aracını da tanıttı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından üretilen MPT-76 piyade tüfeği, yeni nesil zırhlı muharebe aracı Kaplan -20, Pars 6×6 Taktik tekerlekli zırhlı aracına ilişkin de bilgi aldığı görüldü.

BİLGİ ALDI

Erdoğan daha akabinde, TÜBİTAK savunma Sanayi Araştırma Geliştirme Enstitüsü (SAGE) savunma sanayii alanında geliştirdiği projelerine ilişkin de bilgi aldı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacına bianen TÜBİTAK tarafından, F-4E /2020 ve F-16 Blok 40 uçaklarında kullanılmak üzere TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterine dahil edilen SOM Milli Seyir Füzesi ailesinin bir üyesi olan SOM-J silah sistemi, F-35 Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) dahili istasyonuna uyumlu ve son teknolojilere haiz, modern bir silah sistemi olarak geliştiriliyor.

ÖZELLİKLERİ GÖZ KAMAŞTIRDI

Vestel Savunma Sanayi tarafından geliştirilen yerli Karayel İnsansız Hava Aracı (İHA) standını ziyaret eden Erdoğan, firma yesirlilerinden bilgi aldı. Karayel İHA, NATO’nun ‘Sivil hava sahasında uçuş için elverişlilik’ standardı 4671’e uyumlu tasarlanan ve üretilen ilk ve tek yerli taktik insansız hava aracı. Karayel’le projenin teknik isterlerinde yer alan 18 bin feet yüksekliğe çıkma, 35 kg yararlı yük taşıma ve minimum 10 saat uçma hedefinin çok üstünde gelişmiş bir versiyon sunuyor. Bu gelişmiş versiyon; 22 bin 500 feet uçuş yüksekliğine çıkıp, 70 Kg yararlı yük taşıyıp 20 saate kadar havada kalabiliyor.

SIKINTILAR DİLE GELDİ

Cumhurbaşkanı fuar alanından ayrıldığı sırada, Ümit Şenol isimli engelli bir yurttaş, toplu taşıma araçlarını kullanan engellilerin sıkıntılarını dinlediği görüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuya ilişkin gereken adımların atılacağı yönünde ifadelere yer verdiği bilgisine ulaşıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ümit Şenol isimli engelli yurttaş ile yaptığı ayaküstü kısa konuşma akabinde makam aracına binerek fuar alanından ayrıldığı görüldü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Galatasaray’da Telles krizi!

Galatasaray’da Telles krizi!

4 Mayıs 2015
332
Ters rüzgar balonu devirdi

Ters rüzgar balonu devirdi

10 Mart 2015
254
Didim’de yangın paniği

Didim’de yangın paniği

27 Haziran 2015
463

%d blogcu bunu beğendi: