ABD’yi şoke eden ses kayıtları!

Bu illerde yoğun kar yağışı bekleniyor

Çocuklara eğlenceli eğitim!

Metro yeni şube açtı

Erdoğan Papa’yı bombaladı

Gündem 18 Nisan 2015
358

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Ermeni tehcirini bahane ederek Türkiye aleyhine alınan sözde ‘soykırım’ kararına sert yanıt verdiği görüldü. Erdoğan, “Papa böyle bir ithamda bulundu, hemen söyledik. Şimdi yaptıkları hataları düzeltmeye çalışıyorlar. Papa düzeltmeden Avrupa Parlamentosu benzer hezeyan gösterdi” şeklinde ifade etti..

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile kamu kuruluşlarının yaptırdığı 195 tesis ve hizmetin toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, alandakilerden 7 Haziran’da üzerlerine düşeni yapmalarını istedi ve başkanlık sistemi için destek istedi. Erdoğan konuşmasında Avrupa Parlamentosu’nun 1915 Ermeni tehcirini bahane ederek Türkiye’yi karalamaya başladıklarını da hatırlatıp, Papa’veya gereken cevabı verdiklerini ifade etti.

ZİYARETLERDE BULUNDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli’ne gelişinde önce helikopterle gittiği EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim Garnizon Komutanlığı’nı ziyaret etti. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada bahçeye dikilen çam ağacı fidesine can suyu verdi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen bu ziyaret esnasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tören mangası askerleriyle Atatürk Anıtı önünde de fotoğraf çektirdi.

Cumhurbaşkanı buradan, İzmit Perşembe Pazarı’nda kurulan Muradiye Vakfı’nın kermesini gezdi. Daha akabinde da Kocaeli Valiliğini ziyaret etti. Erdoğan buradan da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile diğer kamu kuruluşlarının yaptığı hizmetlerin toplu açılış töreni için Sekapark Alanı’ndaki tören alanına geçti.

YOL MEDENİYETTİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı sıfatıyla 17’nci il ziyaretini Kocaeli’ne yaptığını belirtirken, bugün resmi açılışları gerçekleştirmekte olan yatırımların millete hayırlı olmasını diledi. Helikopterle gelirken Körfez Geçişi Köprü’sünü ve tabliyeleri yukardan gördüklerini belirterek, “Rabbime hamdolsun. Rabbime bize bu günleri gösterdin dedik. Artık dolaşmadan köprüden geçerek yollar kısaldı. Yol medeniyettir demiştik. Yolun varsa medenisin, yolun yoksa kusura bakmasınlar o zaman gayri medenisin. Biz bunları ülkemize yaşattık, yaşatıyoruz” dedi. Bu arada alanda toplananlar ‘Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek” şarkısını söylemeye başlayınca, Erdoğan konuşmasını keserek şarkıyı bir süre dinledi.

BAŞKANLIK İÇİN DESTEK İSTEDİ

Konuşmasında Kocaeli’nin vefalı bir il olduğunu da dile getiren Erdoğan, “Yeni Türkiye’yi Kocaeli ile beraber inşaa edeceğiz. Kocaeli Yeni Türkiye’ye hazır mı? Kocaeli yeni Anayasayı istiyor mu? Kocaeli başkanlık sistemini destekliyor mu? Kocaeli 7 Haziran’da üstüne düşeni yapmaya hazır mı?” diye sordu. “Evet” cevabı alan Erdoğan, “Öyleyse kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Allah birliğinizi beraberliğinizi ve kardeşliğinizi daim kılsın” dedi.

Bu arada kalabalık arasından İmam Hatip liseleri ile ilgili istekler gelince, “Bizde İmam Hatiplerle beraber olduk. Hiç bırakmayacağız. Bununla beraber ülkemizde eğitim meselesini en üst düzeyde ele aldık. Geldiğimiz noktada artık katsayı diye bir sorun kaldı mı? Artık istediğiniz üniversiteye gitme hakkı ve şansınız var mı? İnşallah en iyi yerlerden mezun olarak bu millete hizmet edeceğiz. Sizleri fazilet ve erdem yarışında önde görmek istiyoruz” dedi ve konuşmasını bitirdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: