Edirne’de MERS şüphesi!

Kürtçe Hamlet’e büyük ilgi

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: ‘Herkes haddini bilecek’

Youtube’da beklenen büyük yenilik

Erdoğan ‘Gençlik Buluşması’na katılıyor

Gündem 10 Mayıs 2015
354

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Avrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından organize edilen “Gençlik Buluşması”na katılmak üzere Karlsruhe’ye geleceği öğrenildi. Kentte bir protesto gösterisi düzenlenmesi olası. Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) tarafından Karlsruhe Messehalle’de düzenlenen “Gençlik Buluşması”na Almanya’nın güney illerinden 10 ile 14 bin kişinin katılacağı tahmin ediliyor.

Buluşma öncesinde Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu bir protesto gösterisi çağrısı yaptığı öğrenildi. Almanya saati ile 10.00’da başlayacak gösteriye türlü grupların katılması olası. Erdoğan’ın “azınlıkları dikkate almayan militarist politikalarını” protesto etmek için yapılacak gösteriye 3 bin kişinin katılacağı tahmin ediliyor. Alman polisi Erdoğan’ın ziyareti öncesi ilde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Ayrıca UETD’nin internet sitesinde Erdoğan’ın bugün ayrıyeten saat 19: 00’da da Belçika’da düzenlenen “Gençlik Buluşması”na katılacağı bilgisine yer verildi.

Almanya’da resmi kayıtlara göre yaklaşık 1,5 milyon Türkiye Devleti yurttaşı bulunuyor. Türkiye’deki muhalefet partileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tarafsızlığını yitirdiği ve Ak Parti için seçim kampanyası yaptığı eleştirisine maruz kalıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: