Lucescu mayısta Galatasaray’a geliyor

Kula’da yeni aşçılarr!

Gripten kurtulamayan avukat hayatını kaybetti

Acun Ilıcalı büyük kavgayı böyle önledi

Engelsizlere özel kafe hizmete başladı

Gündem 29 Nisan 2015
312

Muratpaşa Belediyesi tarafından 20 dönümlük alanda kurulan Engelsiz Kafe, hizmet vermeye başladı.

Muratpaşa Belediyesince, geçici başkanlık konutu olarak kullanılan Şirinyalı Mahallesi eski Lara yolundaki 150 metrekarelik konut, engellilere, ailelerine ve il yaşayanlarına hizmet vermek üzere yeniden yapıldı.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, yaptığı konuşmada, belediyenin gelirini, insan hayatına harcadıklarını dedi. Alanlara âlemin hayran kalacağı kuleler dikmeyi tercih etmediklerini dile getiren Uysal, “Bizim bir tek çılgın projemiz var, o da insanımız” dedi.

Bütün insanların il kimliğinde kendisini paydaş hissettiği, kimsenin ezilmediği bir Muratpaşa oluşturmayı hedeflediklerini dile getiren Uysal, şu şekilde konuştu:

“Korumamız, gözetmemiz gereken insanları koruyalım, gözetelim diye bir belediyecilik tanzim ediyoruz. Bunları da sizlerin himmeti, sizlerin belediyemize ödediğiniz vergiler ile yapıyoruz. Engelli yurttaşımız 7 gün 24 saat belediyeyi telefonla aradığında belediyeden ekip gelsin, çalışan anne ise çocuğu sokakta büyüyorsa belediyenin çocuk kreşine gönderebilsin. Engelsiz kafe, spor ve yaşam alanında engelli çocuklarımız kısmen de olsa istihdam edilebilsin. Engelli yurttaşlarımız için açtığımız alanın Antalya’mıza ve Muratpaşa’mıza, hepimize hayırlı olmasını diliyorum.”

“Yaşamı ortak görme düşüncesi yayılsın”

Açılış töreninde konuşan Altı Nokta Körler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Rahim Esgi de önceki görüşmelerinde Başkan Uysal’ın kendilerine, “Kardeş olamayız ama en azından kuzen olmaya çalışacağız” dediğini anlattı.

Uysal’a niyetleri için teşekkür eden Esgin, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Biz onlarla öyle tahmin ediyorum ki kuzen hatta birçok konuyu kardeşten öte paylaşan çok iyi arkadaşlar olma yolunda ilerliyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Murapaşa Belediyesinin yaşamı ortak görme düşüncesinin tüm Türkiye’ye yayılmasını istiyorum. 7 Haziran tarihinde erişilebilir Türkiye, ulaşılabilir siyasetçiler istiyoruz.”

Başkan Uysal, Altı Nokta Körler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Rahim Esgi ve Antalya Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Başkanı Kamil Çam’a görme engellilerin kılavuz olarak kullandığı 250’şer beyaz baston armağan ettiği görüldü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: