Eser Yenenler söyledi Alexandra Stan oynadı

Bu kafa başka bedende yaşayacak!

Kağıt kalem tarihe karışıyor elektronik sınavlar geliyor

Atatürk’le ilgili 57 yıllık bilinmeyen sır ortaya çıktı!

Engellilerin büyük sevinci!

Gündem 16 Nisan 2015
364

Kurayla ev sahibi olan engellilerin sevinci

Karabük’ün Safranbolu beldesi’nde, dar gelirli aileler için yaptırılan TOKİ konutlarının zemin katlarındaki 54 daire, başvuruda bulunan 80 engelli aileye kura çekilişi ile teslim edildi. Kurada ismi çıkanlardan bazıları sevinçten ağladı.

İlçeye bağlı Yazıköy Köyü’nde, Safranbolu Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle yöresel mimariye uygun 506 konut yapıldı. Daha önceden dar gelirli yurttaşlara kura ile tahsis edilen konutların zemin katları engelli ailelere ayrıldı. Zemin katlardaki 54 daire için 80 engelli aile başvuru yaptı.

Daireler, Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi Aslanlar Şubesi’nde noter huzurunda yapılan kura çekilişi ile hak sahiplerine teslim edildi. Kurada ismi çıkanlar, daire ücreti olan 75 bin lirayı 120 ayda ödeme koşuluyla ev sahibi olmanın sevinciyle ağladı. Engelli yurttaşlar, birbirlerine sarılarak sevinçlerini paylaşırken, ismi çıkmayanlar ise üzgün şekilde salondan ayrıldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, kurada adları çıkmayanların üzülmemesini istedi. Başkan Aksoy, “3’üncü etap TOKİ projemizi Kirkilli’de başlatıyoruz. Bu konutların zemin katlarını da engelli yurttaşlarımıza tahsis edilmesi için çalışacağım. TOKİ’nin bunu kabul edeceğine inanıyorum. Bunun müjdesini şimdiden veriyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: