Küçük çocuk su kaynayan kazana düştü!

Gonca Vuslateri: “Beyaz ile arkadaştan öteyiz”

Reyting rekortmeni Bu Tarz Benim’de kim elendi?

Engellilerde ağız ve diş sağlığı nasıl yapılmalı?

Engelli kadın dileğine kavuştu

Gündem 8 Mart 2015
530

Tokat’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde yüzleri güldüren örnek bir davranış geldi. Tokat’ta yaşayan Dürdane Karaca ile eşi Dursun Karaca’nın engelleri bulunuyor. Hem Dürdane Karaca hem de Dursun Karaca çocuk yaşta geçirdikleri felç sonrası yürüme engeliyle karşı karşıya kaldılar. Yürüme engelli iki eş Tokat’ta zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Engeli nedeniyle bulaşıkları mutfakta bir sandalyenin üzerine çıkarak yıkamaya çalışan Dürdane Karaca bu durumun kendisini oldukça zorladığını belirtmiş, “bulaşık makinem olursa dünyanın en mutlu kadını olurum” şeklindeki sözleri medyada yer almıştı. Bu sese hayırsever vatandaşlar sessiz kalmadı. 

BULAŞIK MAKİNESİ ALINDI

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde bu çağrıya kulak veren bir hayırsever Dürdane Karaca’ya hayalini kurduğu ve çok istediği bulaşık makinesini alarak hediye etti. Tokat’ta yerel bir web sitesi sahibi tarafından engelli kadına hediye edilen bulaşık makinesi, Sakatlar Derneği Başkanı Ali Aras tarafından ulaştırıldı. İlk defa bir bulaşık makinesi olması ve dileğinin Kadınlar Günü’nde yerine gelmesinden mutlu olan Karaca, hayırsevere teşekkür etti.

EN MUTLU GÜNÜM BUGÜN

Bulaşık makinesi hediyesine çok sevinen Dürdane Karaca en mutlu gününün bugün olduğunu söyledi. Tüm kadınların mutlu olmasını istediğini belirten Karaca, “Kadınlar Günü’nde bir dileğim olmuştu, yerine geldi. Çok mutluyum. İlk defa bulaşık makinem oluyor. Hepinizden Allah razı olsun. Dünyanın en mutlu kadını oldum. Artık sandalye üzerinde bulaşık yıkamayacağım” dedi.
Sakatlar Derneği Tokat Şubesi Başkanı Ali Aras ise Kadınlar Günü öncesinde yaptıkları ziyaret esnasında Dürdane hanımın ‘bulaşık makinesi’ isteğinin basında yer alması nedeni ile yardımın gecikmediğini ifade ederek, “Kadınlar Günü’nün en güzel hediyesi bu olsa gerek. Basın mensubu arkadaşımızın hediyesini yerine ulaştırdık. Bu konuya hassasiyet göstererek bizleri arayan herkese teşekkür ediyorum. Biz de engelliler derneği olarak elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
8 ilde paralel avı

8 ilde paralel avı

8 Kasım 2014
342
Saçlar neden beyazlar?

Saçlar neden beyazlar?

29 Kasım 2014
345
Deniz Seki yakalandı!

Deniz Seki yakalandı!

15 Kasım 2014
351

%d blogcu bunu beğendi: