Piyasalarda son durum nasıl?

“Bu işler böyledir”

Bankalar “bedelli askerlik” kredisi çıkartıyor!

İlginç Tasarıma Sahip Evler

En büyük hizmetleri biz yaptık!

Gündem 17 Mayıs 2015
298

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Sağlık, eğitim, ulaşım ve tarımda, her alanda büyük hizmetler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

KANAATLERİMİZİ BİLDİRDİK

Genel seçim uğraşlarını sürdüren Çalık, Yeşilyurt Ziraat Odası tarafından verilen istişare toplantısına katıldı. İstişare toplantısında konuşan Öznur Çalık, 300 bin nüfuslu Yeşilyurt beldesinin 30 beldeden daha büyük olduğunu ifade ederek, “Yeşilyurt merkezinin korunmasına dair kanaatlerimizi bildirdik. Çırmıktı merkezde bir kültür merkezi yapılmalı dedik. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız, Yeşilyurt’a bir kültür merkezi yapılacağını ifade etti. Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat, çevre düzenlemesi dahil meydan ve düzenleme uğraşlarını başlattı. Sosyal donatı merkezleriyle Çırmıktı o eski kadim yıllara dayanan birikimini net bir şekilde yaşatacak. Çırmıktı’nın bozulmaması lazım. Çırmıktı’yı korumalıyız. Çırmıktı ile beraber 300 bin nüfuslu Yeşilyurt’u da devam ettirmemiz lazım” dedi.

YENİLEME YAPILIYOR

Yeşilyurtlulara müjdeler veren Çalık, Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesinin güçlenerek devam etmesi gerektiğini belirterek şunları dedi: “Mahmut amcadan Allah razı olsun hastaneyi yaptı ve şu an yenilenmesini yapıyor. Otel konforunda hastane haline kavuşturalım diye odalarında yenileme yapılıyor. Geri kalan tarafına Sağlık Bakanımız ile görüştük daha güzel bir hastane olsun istiyoruz.”

GÖLET YAPILACAK

Çalık, Beylerderesi viyadüğünün altına gölet yapılacağını kaydederek, şunları dedi: “İnekpınarı’nın aktif hale getirilmesi ve baraj yapılması en büyük isteğiniz. Bununla ilgili ihaleyi yaptık. İnekpınarı’na barajımızı yapıyoruz. Bölgemizde olması ve Yeşilyurt’un büyük sınırlarının içerisinde olmasından ötürü Beylerderesi vidayüğü altına gölet yapacağız. O göletin üstünden geçerken İstanbul’daki boğaz köprüsünün üstünden geçiyormuş gibi Çırmıktı’nın, Yeşilyurt’un üstünden geçeceğiz. Beylerderesi’nin altını nasip olursa göletle dolduruyoruz. Bununla ilgili gerekli görüşmeleri ve uğraşları yaptık. Araziyi de bozmadan, ağaçlarımızla ilgili işlemlerimizi de yaparak, orada bir gölet yapalım, Beylerderesi’ni Malatya’nın boğaz köprüsü yapalım istiyoruz.”

MERKEZ YAPTIK

Yeşilyurt’a Ruh Sağlığı Merkezi kazandırdıklarını dile getiren Çalık, “Orada özellikle Sağlık Bakanlığı’nın moral ve motivasyonu güçlendirecek, psikiyatrik hastalarımızın tedavi görmesi için burada sabahtan gidip evlerinden alınıyor, akşama kadar bu merkezde kalıyor, akşamda tekrar hastalarımızı evlerine göndereceğimiz bir merkez yaptık. O merkezi de Yeşilyurt’a kazandırdık” sözlerini dedi.

YATIRIM VURGUSU

Çalık, tarıma büyük destek verdiklerini ifade ederek sözlerini şu şekilde tamamladı: “Tarım alanında çok önemli yatırım yaptık. Türkiye genelinde ve Malatya’da ilk kez gübre, mazot desteğini bizim iktidarımız devirinde görgeçen günüz. Şimdi yapılması gereken özellikle kayısı ile ilgili yaşadığımız sorunu biliyoruz. Bu yüzden başbakanımız ile yapmış olduğumuz görüşmede Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına kayısı alınabilir mi? diye bir çalışma yaptırılıyor. Uçaklarımıza kayısı koyduk, devamının gelmesini istiyoruz. Tarıma ayrılan bütçe şu an Malatya’da desteklerle beraber bir katrilyona yakın.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
1 günle bedelliyi kaçırdı!

1 günle bedelliyi kaçırdı!

3 Aralık 2014
354
Sahile seçim arası

Sahile seçim arası

7 Haziran 2015
362
“Trabzon bir hataydı”

“Trabzon bir hataydı”

10 Kasım 2014
283
Ulaşıma fırtına darbesi

Ulaşıma fırtına darbesi

9 Şubat 2015
337

%d blogcu bunu beğendi: