Maymunların zeki olduğu ispatlandı!

Bu kanser türünden doktorlar bile çekiniyor

Polise silahlı saldırı: 2 polis öldü

Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı başladı

Eğitime projeli destek

Eğitim 13 Şubat 2015
275

Kaymakamlık Proje Ofisi tarafından hazırlanıp, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından kabul edilip, mali destek verilen ‘Gencim, Eğitimliyim, Başarılıyım’ Projesi kapsamında akademik başarısı yüksek 25 ortaokul, 25 lise öğrencisi olmak üzere toplam 50 öğrenci, motivasyon amacıyla Ankara’ya götürülerek, tarihi ve turistik mekanlar gezdirildi.

300 BİN LİRA MALİYETLİ PROJE

Projede yer alan 50 öğrenciye ‘Hızlı okuma, motivasyon artırımı, başarıyı artırmanın yolları, ergenlik psikolojisi ve iletişim, mesleki yönelim ve testleri’ uygulanıp, ‘diksiyon’ eğitimleri verilmişti. Kadışehri Kaymakamlığının diğer projesi olan ‘Eğitimde Hedef 12’ Projesi kapsamında ise ilçedeki ortaokul ve liselerde yapılması planlanan 12 sıradışı sınıf hazırlanarak hizmete sunuldu. Kadışehri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanıp, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından finanse edilen, yaklaşık 300 bin lira maliyetli proje kapsamında belirlenen 12 okulda birer akıllı sınıf yapıldı.

ÖZEL SINIFLARA ÖZEL İSİMLER

Uygulamaya konulan projeyle, eğitimde yeni yaklaşımların uygulanması, eğitimde bilgi ve eğitim teknolojileri altyapısının geliştirilmesi, öğretmenlerin teknoloji kullanım becerileriyle eğitim kalitesinin yükselmesi, ders içinde öğrenci-öğretmen motivasyonunun artırılması, eğitimde fırsat eşitsizliğinin azaltılmasının amaçlandığı kaydedildi. Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan, belirlenen sınıflardaki çalışmaların tamamlanıp, hizmete sunulduğunu, bu özel sınıflara ise bilim insanlarının isimlerinin verildiğini söyledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: