Hayatını kaybeden madencilerin isimleri belli oldu

Nehre düşen çocuğu piranalar parçalayarak öldürdü!

Facebook biz öldükten sonra hesaplarımızı napıyor?

Galatasaray, Dzemaili’den kurtuluyor!

Edirne’de Süt merkezi!

Gündem 25 Nisan 2015
302

Edirne’nin Süloğlu beldesine bağlı Keramettin Köyünde ‘Toplu Süt Sağım Merkezi’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törene Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Süloğlu Kaymakamı Numan Altay, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muhammet Öztürk, İl Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan, Edirne merkez belde ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği (SÜTÜB) Başkanı Mustafa Suiçmez ve bir çok yurttaş katıldı.

Danone Tikveşli A.Ş, Yaşama Dair Vakıf ve Danone Ecosysteme ortaklığı ile yürütülen proje kapsamında düzenlenen açılışta konuşan Edirne İli Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği (SÜTÜB) Başkanı Mustafa Suiçmez, projeler ve yatırımlar yapılmadığı sürece aile işletmelerinin büyük çiftliklerle rekabet etme şansının olmadığının altını çizerek, köyde bulunan hayvanların akşam sabah sağımları gerçekleştirileceğini ifade etti.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin de açılışta yaptığı konuşmada projenin önemine değinerek, “Bir anda onlarca hayvanın sağılmasını sağlayacak bir tesisi açıyoruz. Bayanlarımızın çektiği çile böylece son bulacak. Bu tesisin yapılmasında emeği geçen âleme teşekkür ediyorum. Hayvanları, teknolojiyi kullanarak sağmak farklı bir vukaatdır. 400 bin TL’ye mal olan bu tesis çok önemli, böyle projeleri çok önemsiyor ve destekliyoruz. Süt deyip geçmemek lazım, biz millet olarak hala sütün kıymetini bilemedik. Süt içen sağlıklı büyür, sağlıklı gelişir. Süt tüketimi ülkemizde oldukça az, çocuklarımıza süt içmeyi aşılamalıyız. Ben bu tesisin yapımında emeği geçen âlemi tebrik ediyorum ve hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” kelimesini kullandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: