Derik’te PKK saldırısı! 2 polis yaralı

KKTC’de 4. cumhurbaşkanı belli oldu

Spor denince akla Galatasaray gelir

Ülkücüler Türkmenler için yürüdü

Dolar düşmeye devam edecek mi?

Gündem 19 Mart 2015
311

Fed açıklamasının ardından dolan uluslararası piyasalarda, yaklaşık üç kuruşluk gerileme ile 2.5745 liraya kadar gerilediği görüldü.  Dolar erken saatlerde 2.5850 liraya düzeyine çıktıktan sonra, 2.57 – 2.58 lira civarı hareket etti. Dolar 13 Mart’ta 2.6488 lira ile tüm zamanların zirvesine tırmanarak rekor kırmıştı.

DENGELİ BİR YAKLAŞIM SERGİLEDİ

Fed’in iki gün süren toplantısının ardından yaptığı açıklamada , faizler konusunda “sabırlı” olacağı ifadesini çıkararırken, birkaç ay içinde faiz artırımına dair kapıyı açık bıraktı. Fakat Fed, ABD ekonomisindeki iyileşme konusunda daha dengeli bir yaklaşım sergiledi. Ve faiz artırımının gelişimine ilişkin öngörülüreni de aşağı revize ettiği görüldü. Fed yetkililerinin 2015 sonu politika faizine yönelik öngörülerinin de önceki yüzde 1.125 düzeyinden yüzde 0.625’e inmesi de, faiz artırım hızının düşük olacağının sinyalini verdi.

DOLAR DÜŞTÜ PETROL FİYATLARI SABİT

Fed Başkanı Janet Yellen şu açıklamayı yaptı: “Açıklamadan ‘sabırlı’ ifadesinin çıkarılması sabırsız olacağımız anlamına gelmiyor” diye konuştu. Fed’den gelen açıklamaların küresel piyasalarda dolar düşerken, petrol fiyatları da 57 doların üzerine çıktıktan sonra yeniden 55-56 dolar aralığında hareket ediyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: