4 anket şirketinin verilerine göre AK Parti’nin oy oranı!

PKK’ya büyük darbe vuruldu

Xperia Z’ye güncelleme müjdesi

6 Nisan 2015 Pazartesi TNS-SBT Reyting Sonuçları açıklandı

Doktoru Hasan Karakaya’nın son anlarını anlattı

Gündem 31 Aralık 2015
765

Yeni Akit gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya’nın kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Karakaya’nın tıbbi ekipman açısından tam donanımlı Cumhurbaşkanlığı sağlık ekibinin 1,5 saat süren ilk müdahalesine rağmen kurtarılamadığı ifade edildi.

DOKTORU MEDİNE’DE SON ANLARINI ANLATTI

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Sağlık Koordinatörü Dr. Serkan Topaloğlu, AA muhabirine açıklama yaptı. Topaloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suudi Arabistan ziyaretine eşlik eden 61 yaşındaki Karakaya’nın Medine’deki son anlarını anlattı.

Serkan Topaloğlu, gazeteci Karakaya’nın Medine’de ibadetini yaptıktan sonra bir restoranda yemek yediğini, ardından gece 00.50’de geçtiği otelin lobisinde aniden fenalaştığını, bu sırada kendisinin de otelde bulunduğunu söyledi. Gazeteci Karakaya’ya ilk müdahalenin lobideki 2 acil uzmanı, paramedik ve kardiyologdan oluşan Cumhurbaşkanlığı sağlık ekibi tarafından yapıldığını belirten Topaloğlu şöyle konuştu:

MÜDAHALE EDİLDİ

‘O sırada otel lobisinde bulunan ekipteki arkadaşlarımız, ilk müdahaleyi yaparken beni de aradılar. Ekibimizle hemen yeniden canlandırma işlemine (CPR) başladık. Kalp masajı eşliğinde elektriksel şok uyguladık, solunum yolunu açtık, damar yolunu açtık. Cumhurbaşkanımızın sağlık ekibi olduğumuz için ekipman ve donanımımız da üst düzeyde.’ dedi.

‘YORGUN BİR KALBİ VARDI’

Topaloğlu ilk müdahaleden 15-20 dakika sonra kalp ritminin döndüğünü söyledi ve şöyle devam etti: ‘Fakat Hasan Bey’in bypass geçirmiş, müteakip defalarca stent uygulanmış yorgun bir kalbi vardı. Ritim dönmesine rağmen kalbin iyi kasılmadığını gördük, masaja devam ettik. Ambulansla masaj eşliğinde tam teşekküllü kardiyoloji hastanesine naklini gerçekleştirdik. Orada da masaja devam edildi, yaklaşık 1,5 saat yeniden canlandırma işlemi uygulandı. Tüm müdahalelere rağmen cevap alınamayınca, Hasan Bey hayatını kaybetti.’ dedi.

‘KENDİMİ İYİ HİSSETMİYORUM’

Hayatını kaybeden Hasan Karakaya’nın daha önce kalple ilgili bazı sağlık sorunları yaşadığını kaydeden Topaloğlu şöyle konuştu: ‘Hasan Bey önemli kalp rahatsızlıkları geçirmişti. Buna rağmen uzun süre sigara içmeye devam etti. Son gezide sağlık durumuyla ilgili bir şikayeti olup olmadığını sorduğumda da Hasan Bey, ‘kendimi çok iyi hissediyorum’ demişti. Ancak bu tür olaylar, belirti vermeden de olabiliyor.’ şeklinde durumu özetledi.

Kaynak: Sabah
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: