Putin Pişmanlık duymuyor!

Yahoo ‘dan büyük atılım

İnternette yatırım araçları patlaması!

İran eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejad annesini kaybetti

Doğu Perinçek açıkladı!

Gündem 19 Mayıs 2015
272

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Atatürk’ün devrimci kararlılığıyla, 19 Mayıs’ın bilinciyle Ankara’dayız” dedi. 

Sıhhiye Meydanı’nda partisinin gerçekleştirdiği “Atatürk Cumhuriyeti için Vatan Mitingi”nde konuşan Perinçek, “19 Mayıs’ta dimdik Ankara’dayız. Atatürk’ün devrimci kararlılığıyla, 19 Mayıs’ın bilinciyle Ankara’dayız. Güneş ufuktan şimdi doğar. Her karanlığın bir sabahı var. Türkiye’yi kimse esir edemez, Türk milletini kimse anayasadan, tarihten silemez” dedi. 

“Biz Türk’üyle, Kürt’üyle, Türk de biziz, Kürt de biziz, hepimiz Türk milletiyiz” diyen Perinçek, şunları kaydetti:

“Batı Asya ekonomik işbirliğinin temellerini atıyoruz. Buradan bütün milletimize söz veriyoruz, bir Kürt’ümüzle birleşeceğiz, Kürt’ümüzü PKK’nın esaretinden kurtaracağız, özgürleştireceğiz. Devletin gücünü kararlılıkla kullanacağız, korkmayacağız.”

Perinçek, “Buradan Atlantik ötesine sesleniyoruz, ey Amerika, ey Obama, ey Brüksel baronları, Türkiye’mizi bölemeyeceksiniz. Cumhuriyetimizi yıkamazsınız. Biz son 200 senede emperyalizmle göğüs göğüse savaşan büyük bir milletiz. Bu büyük millet bugün geçen dünyaya barış getirecek bir konumdadır” dedi. 

Konuşmanın akabinde Perinçek, partisinin milletvekili adaylarını tanıttı. Daha akabinde bir süre şarkılar eşliğinde halay çeken partililer, meydandan ayrıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: