Görme engellilerin büyük zaferi!

Cinayete teşebbüsten aranan zanlı saklandığı ahırda yakalandı

Galatasaray’da Ali Dürüst başkan, Fatih Terim teknik direktör oluyor!

Avusturyalı turist havalimanında hayatını kaybetti

Dilovası’nda zehir fışkırıyor

Gündem 6 Mayıs 2015
296

İzmit Dilovası’nda yol kenarının çökmesiyle acı gerçek ortaya çıktı. Yol kenarından atık çıktığı görüldü… Kocaeli’nin Dilovası beldesi’nde, 4 yıl önce yaptırılan Organize Sanayi Bölgelerine ulaşımı sağlayan yolun kenarındaki toprak yığınının çökmesi neticesinde ortaya çıkan siyah atık madde, 4 kamyonu doldurduğu belirtildi.

Çevre İl Müdürlüğü personellerinin gözetiminde iş makinasıyla gerçekleştirilen kazıda, sürekli bu siyah madde ile dolu çuvallar çıkıyor. Çuvalların buraya, 4 yıl kadar önce yaptırılan bu yol inşaatının hafriyatı esnasında gömülmüş olabileceği düşünülüyor. Çevre İl Müdürlüğü yesirlileri, toz halindeki bu maddenin analizi için TÜBİTAK’a numune gönderildiğini, lakin henüz sonuç gelmediğini belirttiler. Lakin bu çuvalların üstündeki yazılardan bunların hangi firma tarafından kullanıldığının ortaya çıkabileceği açıklandı. 

Bu arada kimyasal maddenin ele temas ettiğinde aşırı bir sıcaklık verdiği de anlaşıldı.

Şu ana kadar yapılan kazıda buradan 4 kamyon dolusu atık çıkarılacak bertaraf edilmek üzere İzaydaş’a gönderildi. Atıkların Organize Sanayi Bölgesi’ne giden yolun altında da olabileceği belirtildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: