Nebahat Çehre: ‘Sinemayı özlemiştim’

Teröristin mezarında olay şoku

Kelime oyunu yayından mı kaldırıldı?

Elektronik sigaralar virüslü mü?

Devlet Bahçeli: ‘Kedim dahi yok’

Gündem 23 Nisan 2015
297

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’yi Amerika Birleşik Devletleri’nin, Avrupa’nın soykırım ifadesini kullanıp kullanmamasına kilitlememek lazım. Eğer konu üstünde kaygı taşırsanız Türkiye ile uğraşmak isteyenlerin eline kendiniz koz verirsiniz” dedi. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95’nci yıldönümü nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek resepsiyon yapıldı. Resepsiyona katılan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bahçeli, 3 Mayıs’ta seçim beyannamelerini sunacaklarını dedi. Sözde Ermeni soykırımına yönelik son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendiren Bahçeli, “Türkiye’yi Amerika Birleşik Devletleri’nin, Avrupa’nın soykırım ifadesini kullanıp kullanmamasına kilitlememek lazım. Eğer konu üstünde kaygı taşırsanız Türkiye ile uğraşmak isteyenlerin eline kendiniz koz verirsiniz. Türkiye’nin gündeminden artık bu düşmelidir kim ne diyorsa desin ne yapmak istiyorsa yapsın bir onları görelim ondan akabinde Türk milleti karar verir. Her sene aynı şeyleri konuşuyoruz. 24 Nisan yaklaşınca acaba Obama hangi ifadeyi kullanacak bütün aydınlarımız televizyonlarda bunu tartışıyor. Büyükelçiler geldiklerinde belki bir istişare yapacaklardır belki bir taktik geliştireceklerdir. Türk’ün yaşayıp yaşamadığı önemli değil, yaşayan yerde daha hassas olmak gerekir ama bunu artık Türkiye üstünde tartışılır bir konu olarak bunlar tartışılırken Türkiye’den istedikleri bazı tavizler var bunlara Türk milleti aldırış etmemeli” dedi.

BİR KEDİM DAHİ YOK 

Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarını artırmak olduğunu belirterek, “Oyları maksimize edebilirsek bizi tek başına iktidara götürür. Son günlerde bazı gazeteciler, uzun yıllar köşe yazarlığı yapmış olanlar, olmayacak şeylerle koalisyon kavramı geliştirmeye çalışıyor. Sözgelimi ‘Cumhuriyet Halk Partisi-Milliyetçi Hareket Partisi-Halkın Demokrat Partisi koalisyonu olabilir’ diyor. Onu düşünen varsa önce bir doktora göndermek lazım” sözlerini dedi.

Bir gazetecinin Beşiktaş’ın şampiyonluk şansını nasıl görüyorsunuz? sorusunu Bahçeli “Fenerbahçe ile Beşiktaş şampiyonluk için çekişiyor” diye yanıtladı. Ben Beşiktaşlıyım, tabiatıyla Beşiktaş” dedi.

Bir başka gazetecinin Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim kampanyasını nasıl tespit ettiği sualine Bahçeli, “Kimi alkışlıyorlar? Eğer milletçe Ak Parti’nin icraatını alkışlıyorlarsa Ak Parti 12 yıl daha iktidar olur” diye yanıtladı. ‘Bir de kedi meselesi var’ sözlerine Bahçeli, “Benim bir kedim dahi yok” yanıtını verdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: