Polis kira için mi öldürdü!

Hollanda Türkiye maçı İngiltere basınında

Milosevic resmen Beşiktaş’ta

Twitter’da 2014’ün konuşulanları

Devlet Bahçeli: ‘Çamurlu olmak başka, çamur olmak başka’

Gündem 11 Kasım 2014
349

Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

– Türkiye ekonomisi tesadüfen yol almaktadır. Vatandaşlar kötüleşen hayat şartlarından dolayı memnuniyetsizdir. Gelecek adına kaygılı bekleyiş çoğalmaktadır. 

– Sofralardaki ekmek sayısı azalmaktadır. Kazanan yandas, kaybeden vatandastır. Kazanan kasasını tıka basa dolduran yandaş, hırsızdır. Kaybeden topyekün 77 milyondur. 

– Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir rezalet görülmedi, görülmeyecektir. Soma’nın yırca ilçesinde geçen hafta yaşananlar bunu ortaya koymuştur.

– Üçüncü khavalimanı inşaatının ortaklarından Kolkin grubu, köylünün umudunu bağladığı altı bin ağacı kesmiştir. Şirkete bağlı güvenlik güçleri insanlarımızı darp etmiştir. 

– Şimdi, zalimin yanında durmayacağını söyleyen Aslan parçası Davutoğlu’na soruyorum, bu vicdansızlık nedir?

– Sayın Davutoğlu hiçbir zaman zalimin yanında bulunmayacağını söylüyor. Korkmayın sayın Davutoğlu, hiç kimse kendisinin yanında yada hizasında zaten duramaz.

– Türk ekonomisi dar boğazdadır. AK Parti yanlış ve sahte hesaplarla halkı kandırmaktadır. Enflasyon oranındaki fren tutmayan artışlar, halkın yaşamını teyit etmektedir. 

– Elektirik, su ve doğalgaza yapılan zamlar, vatandaşı zora sokmaktadır. Merkez Bankası sürekli enflasyon verilerini revize ederek inandırıcılığını azaltmaktadır. 

– Hükümetin önleyemediği tarımda ve sanayide oluşan ithal girdi payı, vatandaşları zorlamaktadır. Sıkı para politikası mutfaktaki yangını daha da körükleyecektir. 

– Sorun yapısaldır ve AKP’nin bunu gidermeye ne mecali ne isteği ne de hevesi vardır. 

– Davutoğlu’nun büyük bir yaygara ile açıkladığı ekonomideki dönüşüm programı, hükümetin on iki yıllık tembelliğinin göstergesidir. 

– Fakat, bilindik ezberleri ve ekonomik dar boğazı anlatmaktan başka bir şey yapmamıştır. 

– Başbakan havanda su dövmektedir. Ya kendisi kandırılmış ya da bile bile kendisi halkımızı kandırmaktadır. 

– Davutoğlu’nun açıkladığı ekonomik eylem planı fostur, cılızdır ve bir hezeyandır. AKP hükümeti geleceğimizi ve gelecek nesilleri rehin vermektedir. 

– Açıkca söyleyemeliyim ki, mali özgürlük olmadan milli özgürlük olmayacaktır. Ekonomide milli nitelikli kurtuluş mücadelesi için zamanımız daralmaktadır. 

– Açıkca söylemeliyiz ki, milletimiz çok fazla zorluğa gögüs germiş fakat bir türlü istediği ekonomik seviyeye bir türlü ulaşamamıştır. Bu vatanın namusunu toplumuz, kefen giyerek müdafa etmiştir. Ellerindeki kazma ve kürekle namusunu savunmuştur. Bizim zenginliğimizin maddi bir karşılığı yoktur. Toprağa düşen alın teri Türkiye’nin bekasını sulamıştır. Türk milleti hiçbir fedakarlıktan kaçmamıştır. 

– Çıplak ayakla vatanı savunna Türk evlatları, büyük bir zenginlikle buraya gelmemiştir. Kaldırımsız, yolsuz, ışıksız, bakımsız bir Anadolu kasabasında Türkiye’nin geleceği için yeni planlar yapılmıştır.

– Fakat herkes iyi bilmelidir ki, hazinede bulunan vatandaşın her kuruşunun iki cihanda da hesabı vardır. 

– Beştepe’deki AOÇ üzerinde kanunsuz ve kaçak bir saray yaptırılıyor. Yetmiyor, bir uçak satın alnıyor. Bu da yetmiyor, Çengelköy’de Vahdettin Köşkü çalışma ofisi olarak hazırlanıyor. 

– Recep Tayyip Erdoğan milletin gözünün içine baka baka hazineyi boşaltıyor. Bu yetimlerin ahı o sarayın üzerindenin.

– Aziz milletim, para senindir, servet senindir, istismarlara kanma. Sizden alınan vergiler Erdoğan’ın keyfi ve egosu için hizmet etmektedir. 

– Siz söyleyin, bu millet Erdoğan’ın kibri için mi çalışacaktır? Bu devran ne kadar daha sürecektir? İşsizlik almış başını gidiyorken, katrilyonlar Erdoğan’ın keyfi için saçılmaktadır.

– Türkiye, Sodom ve Gamora’ya dönmüş, sanki ülkenin tapusu Erdoğan’ın üzerine geçmiştir. Türkiye iflas sınırına dayanmıştır. Erdoğan’a Çankaya az gelmiş, Huber Köşkü’nü beğenmemiş burası az gelmiştir. 

– Türkiye’ye dönerken, ‘güçleri yetiyorsa yıksınlar’ dediği bu karanlık saray ne zaman ihtiyaç haline gelmiştir. Erdoğan, konuştukça batmıştır. Erdoğan kadar şerefle bu görevi ifa eden hangi isim misafirlerini sokakta karşılamıştır? Çankaya Köşkü sokaktadır da biz mi görmedik?

– Erdoğan saray yaparak ecdadımıza yaranacağını düşünüyorsa, Türkmenlerin 400 çadırlık obasına ihanet etmiştir. Mesele layık olmak değildir, liyakatlı olmaktır. Erdoğan, haram yiyerek, teröristlerle müzakare ederek ecdada layık olunmaz. Ya senin ecdad anlayışında bir sorun var ya da ecdad gördüklerin farklı.

– İtibar sarayda değil, insan haklarına demokrasiye duyulan saygıda gizlidir. Başbakanlık açıklamasında saray ve uçaklatın milletimin onurunu temsil ettiğini söylemektedir. 

– Bu ne pişkinliktir, ne yani kaçak saray bir de Erdoğan’ın üzerine mi geçecektir? Fil dişi saraylarına yenisi mi eklenecektir?

– Bin odası bir tane etmeyecek, mazlumların ahı o sarayın çatısını uçuracaktır. 

– Başbakan Davutoğlu, aynı söylemlerle gördüğü her mikrofona konuşmaktadır. Metro açılışında işi gücü bırakmış, bize cevap vermiştir. 

– Davutoğlu’nun eksiği vardır; Biz, Dersim’e modern Kerbela dediği için eleştirdik. Şunu aklından çıkarmasın ki, MHP zalime karşıdır, katile hasımdır ve hepsiyle görülecek hesabımız vardır. 

– PKK ile aranan çözüm anlayışına bir bakmalı, titreyip kendine gelmelidir. 

– AKP toplantısında, telaşla konuşmasını sürdürmüş ve şahsıma sözler etmiştir. Türkçülük Bayramı’na vurgu yapmıştır. Başbakan Davutoğlu, vesayeti altında olduğu Erdoğan’ı memnun etmek aferin almak için bize Alparslan Türkeş’in hesap soracağını söylemiştir. 

– Mamak kongresinde yine atıp tutmuş, alimken cahil düşmenin ne demek olduğunu gözler önüne sermiştir. 

– Dersim’in nasıl başladığı bellidir. Dönemin PKK’lısı terörist Rıza tarafından 33 askerimiz şehit edilmiştir. Dersim ayaklanması böyle başlamıştır. Madem Dersim katliamını yapanlara mazlum diyorsun, maden selefinle birlikte özür törenleri düzenliyorsun; bu askerlerimizin şehit edilmesine ne diyeceksin?

– Sayın Davutoğlu, hangi taraftason, kimin namlusunu tutuyorsun? Teröristlere mazlum demek sizin fıtratınızda mı vardır? Terörist Rıza’yı, HZ. hüseyin ile bir tutanlar, açık açık söylüyorum ki, iblisin baskısı altında kalmıştır. 

– 1812’den itibaren Osmanlı Devleti içersinde yaşanan on iki Kürt ayaklanmasını savunup özür dileyecek misin? 

– Başbakan’da vicdan erozyunu korkunç orandadır. Dersim, terörist menşeilidir ve Alev kardeşlerimizin olayla uzaktan yakından alakası yoktur. 

– Davutoğlu, Dersim Kerbela değil, kin belasıdır. Gerçek manada küfür Kerbela’da nasıl engellenmişse, Dersim’de de aynı şekilde engellenmiş, yılanın başı kesilmiş.

– Dün tabutlukların kapaklarını aralayanlar ile, bugün milliyetçiliği silmek isteyenler aynı ideolojik temelden beslenmektedir. 

– 3 Mayıs’ın simge isimleri, bir suç işlediğimiz için değil, Türk ve Türkçü olduğumuz için eziyetler gördük diyorlardır. 

– Başbakan Davutoğlu’nun birdenbire Türklüğe merak sarması ve Başbuğumuz’dan bahsetmesi kendisi adına büyük bir adımdır. 

– Başbakan, Bahçelievler toplantısında, çamurlu çizmelerle konuşma yaptığını ve bir süre kendisine çamurlu başbakan dediklerini anlattı. Bunu söyleyenleri uzak görüşlülüklerinden dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca, çamurlu başbakan olmak ayrı, ‘çamur ahmet ‘ olmak ayrıdır. Başbakan, çamur at izi kalsın mantığı ile üzerime gelmektedir. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: