CHP İstanbul, “#dikkatcek”meye çağırıyor!

Şehit savcı son yolculuğuna uğurlanıyor

Yağmur yağdı tarih ortaya çıktı

5.9’luk depremde 19 kişi öldü

Dereye düşen Suriyeli çocuk bulundu mu?

Gündem 7 Mayıs 2015
857

Bursa’nın Yıldırım beldesinde Deliçay’a düşen 6 yaşındaki Suriyeli çocuk için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bugün derede arama uğraşları tamamlanırken, AFAD personelleri karadan çalışmalara devam edeceği öğrenildi.

DELİÇAY’A DÜŞTÜ

Korkunç olay, geçen gün öğleden akabinde merkez Yıldırım beldesinin Şirinevler Mahallesi’nde oldu. Suriyeli ailenin 6 yaşındaki Ahmet Abdullah isimli çocukları, Balıklıdere köprüsünün yanında arkadaşlarıyla oynarken Deliçay’a düştü. Haberi alır almaz dereye atlayan babada boğulma tehlikesi atlatırken, ihbar üstüne vukaat yerine polis, itfaiye, AFAD ve NAK personelleri geldi. Dere kenarından her yere en ince ayrıntısına kadar inceleyen arama ekipler, havanın kararmasıyla arama uğraşlarına son verdi.

DERE TAMAMEN ARANDI

Hava kararınca arama uğraşlarını bitiren kurtarma personelleri, bugün havanın aydınlanmasıyla arama uğraşlarına tekrar başladı. Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ve Yalova’dan gelen balık polis adamlar çocuğun bulunması için mücadele etti. Merkez Şirinevler Mahallesi’ndeki Dokuzgözler mevkinden aramaya başlayan ekipler, Samanlı Mahallesi’ne kadar yaklaşık bin 748 metrelik alanda arama yaptı. Dere yatağının her iki kenarındaki su içindeki boşluklara ve kaya altları bakan ekipler, çocukla ilgili hiç bir ize rastlamadı. Ayrıca derede NAK’tan 3, deniz polisinden 3 olmak üzere 6 balık adam aradı. Ekipler, bugün itibariyle deredeki aramaların sonlandığını dedi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Diğer yandan AFAD ve itfaiye personelleri de gün boyu karadan aramalarına devam etti. Ekipler gün boyu aramalarda bir ize rastlamazken, yarın gün aydınlanınca yeniden aramaların başlayacağı öğrenildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Beşiktaş turla döndü

Beşiktaş turla döndü

27 Kasım 2014
277
New York’ta Mehteran şov

New York’ta Mehteran şov

16 Mayıs 2015
299
Ezber yapma taktikleri

Ezber yapma taktikleri

6 Ocak 2015
650
Erdoğan esnafla kucaklaştı

Erdoğan esnafla kucaklaştı

21 Nisan 2015
258
Yurt başvuruları başladı

Yurt başvuruları başladı

5 Şubat 2015
465
Fethullah Gülen geliyor mu?

Fethullah Gülen geliyor mu?

14 Mayıs 2015
412

%d blogcu bunu beğendi: