Caz Günleri’nde Şenay Lambaoğlu damgası

Dilan Çıtak’tan İbrahim Tatlıses açıklaması

Demba Ba süperstar oyuncularla rekabet halinde!

Geleceğin dehaları Enderun’da

Demba Ba bizi Cuma’ya götür

Spor 8 Kasım 2014
263

Beşiktaşlı taraftarların sevgilisi Pascal Nouma için İnönü Stadı’nı inlettiği ‘Pascal bizi diskoya götür’ tezahüratı bugünlerde yerini başka bir siyah yıldız ile bambaşka bir mekana atfedilir oldu. Hürriyet’ten Tolga Yenigün’ün haberine göre Son Partizan maçında attığı iki golle galibiyeti getiren özellikle Avrupa arenasında attığı 7 gol ile Quaresma’nın 2010-11 sezonunda attığı 5 golü şimdiden tarihe gömen Ba, taraftarın yeni sevgilisi durumunda…
Dini duyarlılığını her fırsatta öne çıkaran attığı her golün ardından da secdeye duran Senegalli yıldız için Twitter başta olmak üzere sanal alemde yeni bir tezahürat dillendi: “Demba Ba bizi Cuma’ya götür.”
Son Partizan maçı sonrası siyah beyazlı taraftarların Twitter’da paylaştığı tezahürat Twitter’ı adeta salladı..
Süper Lig’de fileleri iki kez havalandıran Demba Ba için Beşiktaşlı bazı taraftarların Tweet’leri şöyle… 

@armaan_firdevs 
Demba Ba bizi cumaya götür 🙂 

@ertksefa_ 
Bizi cumaya götür!! Tarikat kur müridin olalım. 

@torunosman25 
Bizi cumaya götür. Senin Allahı’na secdelerine kurban. 

@ossmancambel 
Daha 12 yıl önce Pascal bizi diskoya götür diye bağırıyorduk. Şimdi Demba Ba bizi Cuma’ya götür diye bağırıyoruz. #bizdesakatçok 

@ KaTaKeKauMene 
Pascal bizi diskoya götürden; Demba Ba bizi Cuma’ya götüre 🙂 

DEMBA BA: TÜRKİYE’DE CAMİLERE NEDEN AZ KİŞİ GİDİYOR?
Demba Ba, geçtiğimiz günlerde TRT’den Ersin Düzen’e verdiği röportajda, İslam ülkesi olmasına rağmen Türkiye’deki insanların neden camiye gitmediğine anlam veremediğini söylemişti. İşte Ba’nın sözleri:
“İstanbul’da beni en çok şaşırtan olay; bu kadar fazla insanın olduğu yerde namaz vakitlerinde çok az kişinin camilere gitmesi. Ben Beykoz’da oturuyorum ve namaza çevremdeki camilere gidiyorum. İstanbul’un, Londra ve Paris’ten farkı, ezan okunduktan 5 dakika sonra, çok yakın bir yerde cami bulabiliyorsunuz. Bu beni gerçekten çok mutlu ediyor. 

“MÜSLÜMANLAR BİRBİRLERİNE SARILMALI”
Öyle bir dönemden geçiyoruz ki, Müslüman dünya güçleniyor. Müslüman olanların sayısı artıyor. Müslümanlarla ilgili bazı önyargılar var. Bazı insanlar, bazı gruplar Müslümanlara kötü gözle bakıyorlar. Bu yüzden Müslümanların birbirlerine sıkıca sarılmaları ve dinine sahip çıkmaları gerekiyor. Müslüman insanların dinimizin gerekliliklerini yerine getirmeleri gerekiyor. Ayrıca hiçbir korku ve endişe duymadan insanların bunu ifade edebilmeleri lazım, çok güzel bir şey. 

“SENEYE HACI OLACAĞIM”
Yakın arkadaşım Moussa Sow ile her yaz Mekke’ye gidiyoruz. Futbolun dışında, en güzel anılarımız bu yolculuklarda oluyor. Henüz Hacca gitmedim ama önümüzdeki sene başkandan izin isteyeceğim ve izin verirse hacı olacağım.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: