Altın fiyatlarında son durum

İstanbul’da petrol çıktı!

4G Teknolojisi ne durumda?

80 yaşındaki kadın terkedildi

Davutoğlu Erzincan’da yaklaşık 12 bin kişiye hitap etti!

Gündem 26 Nisan 2015
326

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gümüşhane ve Bayburt’un akabinde Erzincan’da Cumhuriyet Meydanı’nda saat 18.55’te yaklaşık 12 bin kişiye hitap etti. Erzincan eski Valisi Recep Yazıcıoğlu’nu rahmetle anan Davutoğlu, Halkın Demokrat Partisi Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın soykırım iftirasında bulunduğunu öne sürdü. Davutoğlu, “Biz tarihimlzle yüzleşiriz. Herkesin acısını paylaşırız. Ama karşımızda bize kibirle konuşana haddini bildiririz. Demirtaş bu millete iftira ediyor. Türküne, Kürgeçen güne sunnisine, alevisine hakaret ediyor. Birilerini yaranmak için iftira atanlara izin verecek miyiz? Bütün geçen günyaya çağdrıda bulunuyoruz. Arşivleri açalım tarihle yüzleşelim. Ama bilin ki biz baş veririz baş eğmeyiz. Bu milleti tarihte bilenler bilirler” dedi.

Halkın Demokrat Partililerin bölücü terör örgütüyle şiddet uyguladıklarını savunan Davutoğlu, Ağrı’da yurttaşlara baskı uyguladıklarını, Van’da, Erzurum’da, Siirt’te milletvekillerine yönelik saldırılar olduğunu ileri sürdü. Erzincan’dan siyasi partilere çağrıda bulunan Davutoğlu, “Demokrasiyi hakkıyla yaşayalım. Seçim kampanlarını şenliklere dönüştürelim. Güzel bir kampanya deviri olsun. Centilmence mücadele edeceğiz. Sonuçta sadece milletin dediği olacak. Biz Türkiye’nin her santimetre karesinde al bayrağı ve AK Parti bayrağını dalgalandırmaya ant içmişiz. Demirtaş ve ekibi de bu bayrağı her yerde onlar da dalgalandırsınlar” dedi.

NEPAL’E İLK YARDIMI TC UÇAĞI GÖTÜRDÜ

Erzincan’daki zelzeleleri anımsatan ve Nepal’e ilk yardım uçağını Türkiye Devleti’nin gönderdiğini vurgulayan Davutoğlu, 17 Ağustos zelzeleinde Ankara’da oturanların Sakarya’ya varamadıklarını savundu. AK Partinin iktidarında Van ve Bingöl’de zelzeleler olduğunu, bir senede yeni bir Van ili inşa ettiklerine işaret eden Davutoğlu, mazlumun ve mağdurun yanında olduklarını belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi Önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülkede bulunan 2 milyon Suriyeli’ye iktidar olmaları halinde ülkelerine göndereceğini öne süren Davutoğlu, “Biz bağrımızı açtık o ise geri göndereceğiz diyor” dedi. Kılıçdaroğlu’nun geçen gün Almanya’da Suriye, Mısır ve İsrailde büyük elçilerimizin olmadığını belirttiğini kayıt eden Davutoğlu, Mavi Marmara gemisinde 9 yurttaşı katleden İsrail ile dost olmalarının mümkün olmadığını dedi.

“Bu Kılıçdaroğlu uyuyor veya hafızası kaybetmiş” diyen Davutoğlu, Suriye, Mısır ve İsrail’de niçin büyük elçi bulunmadığını anlattı. Davutoğlu, şu şekilde devam etti:

“Bu Cumhuriyet Halk Partisi zihniyeti her yerde darbeci; Türkiye’de de, Mısır’da da. Cumhuriyet Halk Partisi denilince ekmek karnesi gelir, kuyruklar gelir 70’li yıllarda. Aynı zihniyetin devamı olduğu için yazar kasaların kırılması ve darbe gelir. Bütçe görüşmelerinde kendisine ‘darbecisin’ dediğimiz için alındı. Mısır darbecilerini savunuyor. Biz zalimlerle darbecilerle, insanlık onurunu çiğneyenlerle dost olmayız. Özgürlükleri savunucusuyuz. Adalet diyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu tutumu kime benziyor? Hani Pensilvanya’da oturan biri de Mavi Marmara olduğunda ne dedi? Gidip İsrail’den ‘izin alsalardı’ dedi. Paralelcilerle Cumhuriyet Halk Partisi aynı zihniyet.”

YARGI MENSUPLARINA SESLENEN DAVUTOĞLU: VİCDANINIZLA KARAR VERİN

Mitinge katılanlardan bir bölümü ‘Milletin oğlu Ahmet Davutoğlu’ sloganı atarken paralelcilerin yargıda geçen gün tekrar operasyon yapmaya kalktıklarını söyleyen Davutoğlu, “Bu kumpasları kuranlar, tesirlisi olmayan bir mahkemeye başvurdular. O da göstermelik sahte tahliye kararı çıkardı. Biz artık öğrendik bu oyunlara izin verir miyiz? Kim dekomrasiye tuzak kurarsa hesabını sorarız. Buradan yargı mensuplarına sesleniyorum: Vicdanınızla karar verin. Pensilvanya veya oradan buradan gelen talimatlarla karar veren kim olursa hesabını verir” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Edirne’de “Ben bir başarı hikayesiyim” dediğini hatırlatan Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu neyi başardı? SKK Genel Müdürüyken SSK’yı batırdı. O devirde hastanelere girmek çıkmak mümkün değildi. Son 12 senede 757 hastane yapıldı. Kılıçdaroğlu’nun hayal ettiği şeyler bizim gerçekleştirdiğimiz şeyler. Sen daha başarı hikayesi dedin seçime girdiğin ilde kendin için oy kullanamadın Kılıçdaroğlu. Nerede oy vereceğini bulamadı. Nerede oy vereceğini bulamayan biri başarı hikayesi olabilir mi?” dedi.

Ahmet Davutoğlu, Erzincan mitingindeki konuşmasını saat 19.35’te tamamladı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: