Tedavideki Pakize Yemşen kalp krizinden öldü

FIFA 2015 satışa sunuldu

Dilber Ay kime sinirlendi?

İDO bazı seferlerini iptal etti

Dalgıçlar bu sefer gölü kurtarmak için daldı

Sağlık 10 Mayıs 2015
359

‘Başilin arka bahçesi’ konumunda bulunan Gölbaşı’na hayat veren Mogan Gölü, dalgıçlar tarafından temizlendiği öğrenildi. Gölbaşı Belediyesi ve Türkiye Doğal Yaşam Derneği’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Dünya Temizlik Günü programı kapsamında bir dizi temizlik çalışması yapıldı gerçekleştirildi.

KATILIM YOĞUNDU

Düzenlenen program, Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Kongre Merkezi’nde başladı. Etkinlikte konuşan Doğal Yaşam Derneği Başkanı Yıldırım Kaya, “Biz gerek lokalden Gölbaşı halkına, gerekse tesirliğe katılan genç gönüllülerle ve diğer katılımcılara çevre farkındalığı yaratmak. Bundan akabinde bilinçli tüketmeyi teşvik etmek, az çöp çıkartmak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir geçen dünya bırakmak için bu tesirliği gerçekleştirdik” dedi.

Doğal Yaşam Derneği’nin ‘Lets Do It Projesi’ kapsamında hazırlanan sinevizyon gösterisi yapıldı. Daha akabinde Tüketici Cevre Eğitim Vakfı (TÜRKÇEV) Kurumsal İletişim Yöneticisi Nazlı Pınar Aygündüz katılımcılara ambalaj atıkları ve geri dönüşüm ile ilgili bir sunum yaptı. Etkinliğin ikinci aşamasında katılımcılar takımlara ayrılarak Mogan Gölü ve çevresinde temizlik yaptı.

ÇÖP ÇIKARDILAR

Gölbaşı Belediyesi Sahil Parkı’nda Ankara Dalış Akademisi ekibi, Mogan Gölü’ne dalarak çöp çıkardı. Dalgıçların Mogan Gölü’nde yaptıkları çalışmalarda hıdrellez dilekleri poşetlere ve taşlara sarılı halde bulundu. Etkinlikte konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Dünya Temizlik Günü nedeniyle Gölbaşı’nda da talebelerimizin yaptığı bir temizlik var. Hem gölün kenarında temizliğimiz devam ediyor, hem de gölün içinde temizlik yapılacak. Asıl temizlikten önceki temizlik provası olacak. Darısı, inşallah nasip olursa gölümüzün kompleksinin temizliği” diye konuştu.

Başkan Duruay ile Dünya Temizlik Günü programına katılanlar beraber topladıkları çöplerden ‘Çöp adam’ yaptı ve toplu fotoğraf çektiler. Etkinlik, talebelerin oluşturduğu folklor gösterisi ile sona erdi. Düzenlenen programa Özel Arı Okulları, Ankara Dalış Akademisi, Keçiören Belediyesi Gönüllü Akademisi, Yeni Turan İlkokulu, Plevne ilköğretim Okulu ve Ted Koleji destek verdiği görüldü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: