Putin’den flaş IŞİD açıklaması

Kullandığı traktörün altında kalarak öldü

Fenerbahçe’nin çay keyfi: 2-1

WhatsApp rekor kırdı

Dağ başında kahve şekli

Gündem 21 Mayıs 2015
326

Hakkari’de akıl almaz bir olay gerçekleşti. Macerasever dağcılar dağın başında kahve keyfi yaptılar. Hakkari’nin 3 bin 235 rakımlı Samur Dağına çıkan dağcılar, zirvede kahve içtiği görüldü.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Hakkari İl Temsilcisi Naci Ertunç, beraberindeki dağcılar Tarık Bünyamin Kaya ve Muzaffer Temel ile sabah saatlerinde il merkezinden araçla Ceylanlı köyüne ulaştı.

Köyün üst bölgesine kamp kuran dağcılar, sabahın erken Samur Dağı’na tırmanış yaptığı biliniyor. Tehlikeli ve çok sert kar tabasından geçmek zorunda kalan dağcılar, sekiz saatlik tırmanışın akabinde 3 bin 235 rakımlı Samur Dağı zirvesine vardı.

Ardından burada zirve defterini imzalayan dağcılar, daha akabinde kahve pişirerek içtiği ifade edildi. Dağcılar 3 bin 235 rakımda fincanlara doldurdukları kahvelerini içerek başarılarını taçlandırdı.

Dağcılara  çağrıda bulunan TDF Hakkari İl Temsilcisi Ertunç, Hakkari dağlarının dağcılar için elverişli ve görülmeye değer bir doğa harikası olduğunu ifade etti.

Malzeme hususunda sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Ertunç, teknik malzemelerin olmayışından ötürü sporcuları tırmanışlara götürememenin üzüntüsünü yaşadığını ifade etti.

İlk defa Samur Dağına tırmanan dağcı Muzaffer Temel ise zirveye hayran kaldığını ve dağcıların kesinlikle bu gibi tesirliklere katılmaları gerektiğini kaydetti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: