Düzmece senaryoyu polis hemen anladı

Gripten kurtulamayan avukat hayatını kaybetti

Irak kan gölüne döndü

Antalya kültür rehberi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan nevruz mesajı

Gündem 21 Mart 2015
319

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Nevruz, geniş bir coğrafyada binlerce yıldır kutlanan ortak bir bayram olarak, baharın uyanışı ile simgelenen birliğin, beraberliğin, kardeşliğin adıdır. Bizim kültürümüzde de, Orta Asya’dan Balkanlara kadar tüm canlılığıyla varlığını sürdüren Nevruz Bayramı, milletimizin, tüm farklılıkları aşarak, geçmişine sahip çıkma ve geleceğini birlikte inşa etme iradesini ifade eder” diyerek başladı.

SEVGİ GETİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: “Nevruzla bayramlaştırılan tabiatın dirilişi, aynı zamanda gönüllerdeki ümitlerin de dirilişidir” diyen Erdoğan, “Aşık Veysel’in ‘benim sadık yarim kara topraktır’ dizesiyle özetlediği kadim bir geleneğin mensubu olan aziz milletimiz, ‘toprak ana’ nitelemesiyle de, Allah’ın kendisine emaneti olan tabiata verdiği önemi en veciz şekilde ifade etmiştir. 2010 yılından itibaren, Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyaya kazandırılan bu güzel bayramın, insanlığa barış ve sevgi getirmesini temenni ediyorum. Ülkemizde de, Nevruz’un, uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz kardeşlik ve huzur ikliminin pekiştirilmesine vesile olmasını diliyorum” diyerek kutladı.

BAYRAMI KUTLUYORUM

Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak “Baharla birlikte yeşeren ümitlerimizin, Nevruz Bayramı’yla beklediğimiz neticeye ulaşacağına ve önümüzde yepyeni bir dönemin açılışına vesile olacağına inanıyorum. Tüm insanlıkla, tüm kardeşlerimizle birlikte, milletimizin 21 Mart Nevruz Bayramını kutluyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: