Fatih Terim: ‘Çok iyi şeyler bizim olacaktır’

Yol istedi! Yumruğu yedi

İl İl CHP ön seçim sonuçları açıklandı!

Deniz Seki yakalandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Medine’de coşkuyla karşılandı

Gündem 2 Mart 2015
377

Havaalanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Medine Emiri Prens Faysal Bin Salman tarafından karşılandı. Medine’de karşılaştıkları Türk vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a yoğun sevgi ve ilgi gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Ayrıca Medine Emiri Prens Faysal Bin Selman Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onuruna akşam yemeği verdi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

SİSİ’DE ORDAYDI

Müslüman Kardeşler yönetimini devirerek iktidara geldiği için Ankara’nın tepkisini çeken Sisi’nin Erdoğan’la aynı günde Riyad’da olması basının da dikkatini çekti. İsrail’de yayınlanan Haaretz gazetesi ile İngiliz Daily Mail gazeteleri iki liderin aynı günlerde Riyad’da olmasının, Kral Salman arabuluculuğunda bir araya gelip gelmedikleri yönünde soru işaretlerine yol açtığını yazdı. Daily Mail, Suudi Arabistan’ın Türkiye ve Mısır’ı da yanına katarak Ortadoğu’da bir Sünni blok oluşturmaya çalışabileceğini yazdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan iddialara cevap gelmezken, Sisi bu yöndeki bir soruya yanıt olarak, zamanlamanın tamamen bir rastlantı olduğunu söyledi.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN UMRE SAYINI GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi güvenlik güçlerinin oluşturduğu güvenlik koridoru içerisinde Merve ve Safa tepeleri arasında umre sayını gerçekleştirdi. Daha sonra Suusi Arabistan Konukevine geçen Erdoğan, Kabe’de Türk vatandaşlarının yoğun ilgisiyle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da umre yaptı. Erdoğan, Mekke ve Medine’deki programlarının ardından Riyad’a geçerek, Suudi Arabistan Kralı ile görüşecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: