Hacıosmanoğlu Ersun Yanal ile ilgili son noktayı koydu!

Volkan Demirel ve Caner Erkin’in cezası belli oldu!

SESOB’un misafiri var

Bu telefon peynir ekmek gibi satılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hoca Ahmed Yesevi Türbesi’nde

Gündem 17 Nisan 2015
315

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzere geldiği Türkistan’da Hoca Ahmed Yesevi Türbesi’ni ziyaret ettiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’daki resmi ziyaretinin ikinci gününde temaslarını Şimil ve Türkistan şehirlerinde devam ettireceği biliniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, Türkistan’da Hoca Ahmet Yesevi Türbesi’ni ziyarette bulundu. Erdoğan’a ziyareti esnasında eşi emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in yanı sıra Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez eşlik etti. Kazak yetkililerin de bulunduğu ziyaret esnasında Erdoğan ve beraberindeki heyete Ahmed Yesevi Türbesi ile ilgili bilgiler verildiği görüldü.

Erdoğan’ın ziyaretlerde bulunacağı Türkistan ilinde güzergahı üstünde bulunan sokaklara Türkçe ve Kazakça “Hoş geldiniz” pankartları ile Türk ve Kazak bayrakları asıldığı görüldü. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı sokaklarda bulunan billboardlara hem Türkçe hem de Kazakça “Türk-Kazak dostluğu edebidir” yazıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yaptırılan Hoca Ahmet Yesevi Camii’ni ve Ahmet Yesevi Üniversitesi’ni ziyaret edecek. Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde kendisine tevdi edilen fahri doktora unvan törenine katılacak olan Erdoğan, daha akabinde Ahıska Türkleri’nin temsilcilerini kabul edecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nazarbayev’in ev sahipliğinde gerçekleşecek resmi akşam yemeğinin akabinde Türkiye’ye hareket edecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: