Hırsızlar AKM’yi soyup sağana çevirdi

Giresun’da operasyon! Hayvan hırsızları gözaltına alındı!

Balıkesirspor’de yaprak dökümü başladı

Emanetçi Fenerbahçe liderliği Beşiktaş’a bıraktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzincan’a çıkarma yaptı

Gündem 15 Mayıs 2015
266

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzincan Cumhuriyet Meydanında toplu açılış töreninde yurttaşlara hitap etti. Özel uçak CBK ile saat 18.00’de Erzincan Havalimanına gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

SİZLERLE YÜRÜYORUZ

“Biz bu yola sizlerle çıktık, sizlerle yürüyoruz. Sizlerle yürüyeceğiz. Bu bir aşk meselesi sevda meselesi. Bizim size aşkımız sevdamız var. Bundan önce böyle bir dert yoktu.” diye konuştu. 1 milyar 164 milyon TL değerindeki projenin toplu açılışının yapıldığı belirtilen tören alanında ise Erdoğan, şöyle konuştu: “Canlar canını tespit etti. İtimatınıza güveninize layık olmak için çalışmaya devam edeceğiz. 12 yıllık Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı devrinde sevgimizi ihmal etmeyeceğiz. Toplu açılış töreninde 1 katrilyonluk 60 eserin açılışını yapıyoruz.

HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM

Erzincan’a 12 yıl içerisinde yaklaşık 6 katrilyon yatırım yaptık. Erzincan’a tüm bu kamu ve özel sektör yatırımlarının Erzincan’a ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu yatırımların şehrimize kazandırılmasında emeği geçen hükümetimize, hükümetlerimize, bakanlıklarımıza belediyemize şükranlarımız sunuyorum. Havalimanından merkeze belediyenin yaptığı yol güzel olmuş belediyemizi tebrik ediyorum. Erzincan Üniversitesi 17 bini aşkın talebesi ile bölgesinin en önemli eğitim kurumlarından biri olmuş pozisyonda. Biz geldiğimizde Erzincan’da bölünmüş yol 7 kmydi. 79 senede 7 km yol yapmışlar. Biz buna Binali Yıldırım kardeşimle beraber 315 km yol ilave ettik. Türkiye’de 26 havaalanı vardı şimdi 53 havalimanı var. Şimdi benim yurttaşım artık otobüse bineceğine uçağa biniyor. Doğuda on milyonlar uçaklarla taşınıyor. Hans, Corç uçağa biniyor da benim Ahmet’im Mehmet’im neden uçağa binmesin. Erzincan’ı, Sivas’a oradan da Ankara’ya bağlayacak hızlı tren hattının çalışması yapılıyor. Erzincan’dan Diyarbakır ve Mardin’e uzanacak bir başka demiryolu çalışması devam ediyor. Bu projelerle Erzincan demiryolu ulaşım noktası olacak. Erzincan da 2003 senesinde yolcu rakamı 8 bindi şimdi 295 bin oldu. Erzincan kendisine hizmet edenlerin kıymetini bilir. Şimdi 2023’e hazırlanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: