Cumhurbaşkanı’ndan Van’a ziyaret!

Ülker İngiliz devini satın aldı

Festivale Bengü damga vurdu

Prison Break (Büyük Kaçış) dizisi yeniden başlıyor!

Cumhurbaşkanı adayının kızı tutuklandı

Gündem 23 Şubat 2015
286

Azerbaycan Cumhuriyeti Muhalefet Birliği Milli Şura Başkanı 2013 yılında ki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhafeletin çatı adayı profesör Cemil Hasanlı’nın kızının bugün tutuklandığı iddia edilmişti.Azerbaycanlı geç muhalif Resul Mursalov yaptığı açıklamada Cemil Hasanlı’nın kızı Günel Hasanlı’nın tutuklanarak cezaevine konulduğunu söyledi.

RESUL MURSALOV: GÜNEL HASANLI TUTUKLANDI

Azerbaycanlı muhalif isim ve siyasi sürgün Resul Mursalov Milli Şura Başkanı Cemil Hasanlı 2013 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde şuan ki Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in ülkeden çaldığı ve yurt dışına kaçırdığı milyar dolarlık servetini halka açıkladığını belirtti. Mursalov, ”Ülke adına Cumhurbaşkanı Aliyev’in vurduğu zararı ülke genelinde rahatça işlemekte olan rüşveti, oligarkını Aliyev yarattı. Aliyev’in kızı Leyla Aliyeva’nın adına olan altın yataklarını ve diğer servetini açıkça anlattı,korkmadı.Tabi seçimler sahteleştirildi ve sandıktan Aliyev çıktı. Hatta uluslararası yüksek kurumlar dahi seçimin sahte olduğunu açıkladı, ama bu ayrı bir konu. Bundan sonra Aliyev tüm gücüyle muhalefete karşı aşırı zor kullandı ve ülke genelinde hapis dalgası başlattı.

BABASINA KIZDI KIZINI TUTUKLADI

Tabi Cumhurbaşkanı adayı Cemil beyi hapsetmek dünya çapında zararlı olabilirdi. Bunun için Aliyev kıssasını onun kızını hapsetmekle hayata geçirdi. Olay şöyle yaşandı; ‘Cemil beyin kızı Günel Hasanlı geçtiğimiz yıl hafif şekilde trafik kazası geçirdi. Kaza sonrası Günel Hanım hafifçe çarptığı yaşlı kadını hastaneye götürdü. Hastanede yaşlı kadını doktorlar kontrol ederek evine taburcu etti. Bu hal hiçbir ciddi olayın olmamasının kanıtıdır. Bundan istifade eden dikta rejimi hemen yasal işlem başlatarak Günel Hasanlı’yı mahkemeye sevk etti. Uzun süren mahkemelerde olay yeri tanıkları hiçbir ciddi kazanın olmadığını belirtti. Olayda adı geçen yaşlı kadın Adile hanım ise Günel hanımdan şikayetçi olmadığını ve aslında Günel hanımın kendisine yardımcı olduğunu, bunun için kendisine teşekkür ettiğini söyledi.

ÜLKE GENELİNDE YÜZDEN FAZLA SİYASİ TUTUKLU VAR

Fakat rejim diktasıyla çalışan mahkeme Günel hanımın yaşı küçük iki evladının olmasını, ilk defa mahkeme önüne çıkmasını, hiçbir şikayetçinin olmamasına bakmadan Günel Hasanlı 1 yıl 6 ay gibi ağır bir cezaya çarptırıldı.’ Azerbaycan’ı dikta rejimiyle idare eden Aliyev daha birçok suça ve insanlığa sığmayan olaya el attı. Sonunda onu da belirteyim ki ülke genelinde yüzün üzerinde siyasi tutuklu var. ” dedi.
Resul Mursalov açıklamasının sonunda eski siyasi tutuklu olduğunu, geçtiğimiz senelerde hapisten çıktıktan sonra ülkeden sürgün edildiğini, bir dönem Türkiye’de yaşasa da sonradan Azerbaycan hükümetinin isteği üzerine Türkiye’den çıkarıldığını ve girişine siyasi yasak konulduğunu ülkesinde vatana ihanetle suçlandığını ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Bugün havalar nasıl ?

Bugün havalar nasıl ?

23 Ocak 2015
309
Hadımköy’de korkutan yangın!

Hadımköy’de korkutan yangın!

12 Haziran 2015
423
Günlük burç yorumları

Günlük burç yorumları

5 Ocak 2015
416
Kendi kendine karaya çıkan tekne

Kendi kendine karaya çıkan tekne

25 Aralık 2015
2.778
CHP maliyeti açıkladı!

CHP maliyeti açıkladı!

24 Nisan 2015
240

%d blogcu bunu beğendi: