LYS 2015 sonuçları ne zaman açıklanacak?

Fransa’da yolcu uçağı yere çakıldı

Ağlara takılan orkinos balıkları şaşırttı

84 köpek vahşice katledildi

Çolakoğlu: ‘Yıllardır değişen bir şey yok Trabzonspor’da’

Spor 3 Ağustos 2015
375

Mustafa Mir Çolakoğlu Trabzonspor’un Rabotnicki ile yapacağı UEFA Avrupa Ligi ön eleme maçı öncesi Nadir Haber‘e önemli açıklamalarda bulundu. Çolakoğlu’nun yaptığı açıklamalar şöyle:

”İstanbul kulüplerinin yaşadığı sıkıntılı dönemleri kullanmaktan başka bir şey yapamıyoruz. Önceden 5 yılda bir verdiğimiz şampiyonluk mücadelesini artık 10 yılda bir vermeye doğru gidiyoruz. Sorun Trabzonspor taraftarına; 1996’tan beri hiç mutlu oldu mu?” 

”Yıllardır İstanbul’u eleştirirken “Bizans Oyunları” tabirini kullanırdık. Artık Trabzon’u eleştirirken “Pontus Oyunları” tabirini kullanmaya başlamamız yakındır. Çünkü kimse Trabzon’u, Trabzonspor’u düşünmüyor… Kimse Karadeniz’de yaşayan Trabzonspor taraftarını düşünmüyor. Hele ki gurbet elde “Trabzonspor’dan başka bir şeyi olmayan insanları düşünmüyor.” Anlayacağınız kimse Trabzonspor’u ve ona gönülden bağlı olan taraftarı düşünmüyor. Herkesin ağzından “taraftara övgü” çıkıyor ama davranışlarından taraftarın payına düşen üzüntü…”

BU HASETLE OLMAZ ! OLAMAZ !

”Trabzonspor, futbolun içine para girdiği günden beri profesyonel bir şekilde yönetilemiyor. Kurumsallaşma sıfırın altında geziniyor. Ne ilke var ne kural var. Profesyonel çalışanlar bile yönetim kurbanı oluyor. Camia tıpkı islamiyet gibi 3’e bölündü. Sünniler bir yanda, Şii’ler bir yanda… Bir de hiçbir şey yapmayıp, bu iki gruba muhalefet yapan hariciler bir yanda. Olmaz arkadaş ! Böyle olmaz ! Bu hasetle, bu egoyla, bu bencillikle başarı gelmez.”

CAİMADA GRUPLAŞMA OLUR DA FUTBOLCULARDA OLMAZ MI?

”Geçtiğimiz günlerde TRABZONSPOR’UN Avrupa maçına iki gün kala kampta adeta deprem bir yaşandı. Takımın kaptanı Onur Kıvrak ile Genel Menajer arasında bir tartışma çıktı. Büyüyen tartışma maça 1 gün kala Onur’un kadro dışı kalması ile son buldu. Herkes “son buldu” diye düşünürken, taraftarın tepkisi Onur’un kahraman olması ve Süleyman Hurma’nın istifa etmesiyle son buldu. İşin doğrusu buna da son diyemiyoruz. Çünkü sırada Şota’nın olduğu konuşuluyordu. Ama yönetim Süleyman Hurma’nın istifasını kabul etmedi. Onur’da üstü kapalı bir özür diledi. Sonuç çözülememiş ama dondurulmuş bir sorun olarak devam ediyor. Meselenin özü camiadaki gruplaşmaları gören oyuncu kadrosu, kendi camiasını oluşturmaya çalışıyor. TRABZONSPOR’UN oyuncu kadrosu 3’e bölünmüş durumda.” 

TRABZONSPOR’DA OLUŞAN OYUNCU GRUPLARI

Grup bir; Onur Kıvrak’ın başı çektiği oluşum. En büyük grup bu. Yanında bu takımda ne işi var, artık gitsinler dediğimiz oyuncular bile var. Ayrıca Onur, kaleci transferi de istemiyor. Kendisinin ve İbrahim Demir’in yeterli olacağını düşünüyor. Sadece bir kaptan olarak değil, Genel Menajer gibi davranıyor. Bu durum bazen Şota’yı zor duruma sokuyor. Bu krizin esas nedeni buradan kaynaklanıyor. 

– Grup iki; Özer Hurmacı etrafında toplanan oyuncu topluluğu. Bir dönem Halilhodzic‘in “içimizden biri soyunma odasında konuşulanları dışarı taşıyor” sözünün muhatabıdır kendisi. Ama gruplaşma konusunda yeteri kadar etkili değil. Şuan için teknik direktör için bir sorun teşkil etmiyor. 

– Grup üç; Zorunluluktan oluşan grup oluyor. İnanmayacaksınız ama bu gurubun içinde Mehmet Ekici de var. Genelde yabancılardan oluşuyor. Her konuda en apolitik grup. Zaten Bosingwa‘nın sakatlanması ile takım içinde herhangi bir ağırlıkları kalmadı. 

Bir takım içinde gruplaşmalar oluyorsa, birbirlerine destek olmak yerine birbirlerinin ayağını kaydırmaya çalışıyorsalar ve tüm bunlar yetmezken bir de birbirleri ile konuşmuyorsalar başarı imkansızdır. Yönetime gelince, Aralık’ta kongre var. Herkes boyunun ölçüsünü orada alır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: